Filtruj:

Zjeżdżalnie

Ślizgawki dla dzieci – czas na wyśmienitą zabawę!

Zjeżdżanie lub ślizganie się po gładkiej powierzchni to jedno z ulubionych zabaw smyków niemal w każdym wieku. Ze schodkami, poziome czy wodne – ślizgawki dla dzieci zawsze wywołują mnóstwo śmiechu i radosnych pisków wśród wszystkich uczestników wspólnej zabawy. Nawet niewielkie zjeżdżalnie ogrodowe czy ślizgawki wodne mogą zachęcić dziecko do aktywnego ruchu na świeżym powietrzu, wspierając przy tym ogólną kondycję organizmu.

Zjeżdżalnie – ulubione ślizgawki dla dzieci

Klasyczne zjeżdżalnie to jedne z ulubionych elementów osiedlowych placów zabaw. Chętnie z nich korzystają zarówno maluchy, jak i trochę starsze dzieci. Tę możliwość wspaniałej zabawy można przenieść na własne podwórko, wybierając zjeżdżalnię dostosowaną wysokością i budową do wieku pociechy. Urządzenia przeznaczone dla najmłodszych pociech mają około 90-centrymetrowy ślizg, dla 3 i 4 latków świetnie się sprawdzą długości 150 cm i więcej.

Ogrodowe ślizgawki dla dzieci wykonane są z mocnego plastiku, z powłoką anty UV, dzięki czemu dłużej zachowują swoje żywe barwy, nawet jeśli są wystawione na działanie promieni słonecznych. Wybierając zjeżdżalnię, warto także zwrócić uwagę na stabilną konstrukcję, duże poręcze oraz antypoślizgowe stopnie, zapewniające bezpieczne wejście na sam szczyt ślizgawki. Niektóre zjeżdżalnie dla dzieci dodatkowo mają możliwość podpięcia węża z wodą, dzięki czemu zabawa w ogrodzie podczas ciepłych dni jest jeszcze lepsza.

Ślizgawki wodne dla dzieci i nie tylko

Gdy lato w pełni, a za oknem żar leje się z nieba, doskonałą ochłodę i przyjemne orzeźwienie dają wszelkie zabawy związane z wodą. Wtedy to największym powodzeniem cieszą się takie ogrodowe sprzęty, jak duże i małe baseny, zjeżdżalnie wodne czy ślizgawki. Kilkumetrowe tory z wbudowanymi zraszaczami zapewniają doskonały ślizg i wyśmienitą zabawę na świeżym powietrzu. Ślizgawki wodne mają na końcach dmuchaną rampę hamującą, dzięki której dzieci bezpiecznie kończą szaloną jazdę, a małe boczne fontanny zapewniają im miłą ochłodę i świetną zabawę z przyjaciółmi nawet w najbardziej upalne dni.