Filtruj:

Dziewczynka 9-14 lat (134-176 cm) - kurtki, płaszcze

Znaleziono: 47 produktów

Kurtki dla dziewczynek – modne i wygodne propozycje na każdy sezon

Kurtki dla dziewczynek świetnie sprawdzą się w jesienną i zimową pogodę. Ciepłe okrycia pomagając chronić przed nieprzyjemnym chłodem, a przy okazji mogą stać się głównym elementem ciekawej stylizacji. Małe dziewczynki lubią ładnie się ubierać, dlatego w ofercie sklepu SMYK znajdziesz różnorodne modele kurtek w wielu fasonach i rozmiarach.

Kurtki dla dziewczynek na mroźne, zimowe miesiące

Zimą temperatury za oknem mocno spadają. Zdarzające się siarczyste mrozy nie zachęcają do dłuższego przebywania na zewnątrz, dlatego tak ważny jest zakup odpowiedniej kurtki zimowej. Ciepła kurtka przyda się podczas codziennych podróży do szkoły, spacerów i zimowego szaleństwa na sankach lub nartach. Jest więc niezbędnym elementem garderoby, którego nie sposób pominąć w kompletowaniu wyprawki na zimowe miesiące.

Wybieramy odpowiedni rozmiar

Jaki rozmiar kurtki zimowej wybrać? Zawsze należy kierować się wymiarami, które powinien podać producent. Warto też sugerować się ogólnie przyjętą rozmiarówką. Kurtka zimowa dla dziewczynki 134 powinna być odpowiednia jeśli dziecko jest w wieku 8-9 lat i ma mniej więcej 130 cm wzrostu. Nie jest to jednak reguła, ponieważ każde dziecko rośnie i rozwija się we własnym tempie.

Warto mieć na uwadze, że wiele marek odzieżowych stosuje się do własnych standardów, przy czym niekoniecznie muszą być one takie same, jak u konkurencji. Wybierając się na zakupy bądź planując shopping on-line pamiętajmy, że kurtka zimowa dla dziewczynki 140 może różnić się pod kątem wymiarów w zależności od marki.

Fason ma znaczenie

Tak, jak w przypadku osób dorosłych, tak u małych dziewczynek wybór fasonu kurtki nie powinien być przypadkowy. Do wyboru mamy kilka podstawowych krojów, które różnią się między sobą pod wieloma względami. Jaka jest najlepsza kurtka zimowa 134? Dziewczynka będzie dobrze prezentować się w zgrabnych płaszczykach z paskiem w talii i futerkiem na kapturze. Bardziej sportową stylizację zbudujemy wybierając kurtki pikowane, które dzięki wypełnieniu zapewnią przyjemne ciepło nawet przy minusowych temperaturach. Warto wybierać tkaniny hydrofobowe, którym nie straszne są żadne warunki pogodowe. Nie unikajmy też kolorów i ciekawych nadruków.