Fisher-Price, Edukacyjny Stolik Malucha, zabawka interaktywna

Indeks: 5996581

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Edukacyjny Stolik Malucha Fisher-Price to pełna niespodzianek, interaktywnych elementów, edukacyjnych wypowiedzi i zabawnych piosenek, zabawka dla każdego malucha! Stolik Malucha zabierze Twoje dziecko w edukacyjną podróż do fascynującego świata kształtów, kolorów i liczb. Rozwija zdolności manualne i zręcznościowe dziecka, ćwiczy koncentrację i koordynację wzrokową. Różnorodne zadania sprawią, że zabawie nie będzie końca! Każdy maluch polubi odkrywanie wszystkich zabaw na edukacyjnym stoliczku!

Technologia "Poziomy nauki" sprawia, że zabawka "rośnie wraz z dzieckiem", umożliwiając wybór poziomu z odpowiednią dla wieku i umiejętności dziecka edukacyjną zawartością.

 • Poziom 1 – Odkrywanie. Dźwięki i pierwsze słowa rozbudzają ciekawość maluszka.
 • Poziom 2 – Zachęcanie. Proste zadania zachęcają malucha do działania.
 • Poziom 3 – Naśladowanie. Zabawa w odgrywanie ról pobudza wyobraźnię dziecka.

Wartości edukacyjne:

 • Sprawność ruchowa - Zabawka poprawia sprawność ruchową – maluch wstaje, próbuje samodzielnie utrzymać równowagę i zaczyna poruszać się wokół stolika
 • Zręczność - Naciskanie klawiszy pianinka, odwracanie drzwi, zabawa suwaczkami i innymi elementami stolika rozwijają zręczność i koordynację wzrokowo-ruchową
 • Nauka - Piosenki i wypowiadane komunikaty uczą dziecko liczb, literek oraz nowych słówek, w tym kształtów i kolorów.

Cechy zabawki:

 • kręcenie wałeczkiem odtwarza piosenki
 • wciskanie przycisków uczy kształtów, kolorów i liczb po polsku i angielsku
 • klawisze pianinka służą do nauki liczb, kolorów oraz nazw warzyw i owoców
 • szczeniaczek w domku zapoznaje z alfabetem oraz przeciwieństwami
 • „Telefonem” można zadzwonić do Szczeniaczka lub Siostrzyczki i bawić się w odgrywanie historyjek
 • drzwi farmy skrywają urocze zwierzątka
 • stolika można używać w trybie zabawy na siedząco lub dodać nogi, aby bawić się na stojąco.
 • treści edukacyjne w języku polskim

Wiek dziecka: 6-36 miesięcy.

Wymagane baterie 3xAA (baterie testowe w zestawie).

dr Aleksandra Piotrowska

dr Aleksandra Piotrowska,

psycholog dziecięcy - ekspert marki Fisher-Price®

Wiele zabawek zawiera funkcje związane z muzyką – odpowiednie przyciski powodują odtwarzanie melodii czy piosenek.

Dziecko od najwcześniejszych okresów swojego życia (jeszcze w brzuszku mamy) powinno mieć do czynienia z melodią, rytmem. Ich odbiór stymuluje rozwój struktur mózgowych, pobudza i rozwija słuch, sprzyja koordynacji ruchów ciała dziecka, uspakaja je i uczy koncentracji.

Nie tłumaczmy się brakiem słuchu – nućmy i śpiewajmy dzieciom, wykorzystujmy także zabawki odtwarzające dźwięki muzyki, ale także umożliwiające jej tworzenie.  


Na dobry początek!

Współcześni rodzice dobrze wiedzą, że pierwsze miesiące i lata życia dziecka to okres mający duże znaczenie dla dalszych etapów rozwoju. Dziecko nie tylko rośnie, ale kształtuje podstawy wszystkich funkcji i procesów – poznawania świata, poruszania się w nim, oddziaływania na różne jego elementy. Troskliwi rodzice dbają nie tylko o to, by dziecko było właściwie karmione, ubierane i pielęgnowane, ale też dostarczają zabawek i akcesoriów, które pobudzając ciekawość i aktywność dziecka, umożliwiają mu nabywanie różnorodnych doświadczeń. Mogą w ten sposób nie tylko czynić życie dziecka ciekawszym, ale też stymulować jego rozwój, sprawiać, że jego dany przez wyznaczniki biologiczne potencjał zostanie w pełni zrealizowany i wykorzystany.
I wcale nie chodzi o to, by dziecko zarzucać zabawkami – ważne jest, aby w otoczeniu dziecka pojawiały się przedmioty przyciągające jego uwagę, pobudzające - zależnie od wieku dziecka - do prób chwytania, dotykania, potrząsania, manipulowania nimi, przekształcania, ale także do przemieszczania się w przestrzeni, do komunikowania się z opiekunami. Dobra, wartościowa zabawka jest nie tylko bezpieczna i estetyczna, atrakcyjna dla dziecka, ale jest też wielofunkcyjna - rośnie wraz dzieckiem, umożliwiając wykonywanie wielu, coraz bardziej złożonych i różnorodnych aktywności. Miękka szmaciana książeczka będzie najpierw niezdarnie chwytana mało wprawną łapką, smakowana (bo to bardzo ważny sposób poznawania świata!), obracana (warto, żeby jej kartki były zróżnicowane dotykowo – śliskie i aksamitne, miękkie i twardsze, szeleszcząca, błyszczące i matowe itp.). Ale wkrótce dziecko zobaczy, że książeczka zawiera ilustracje, będzie się im bacznie przyglądać przewracając kartki, a jeszcze później zacznie wsłuchiwać się w głos mamy czy taty podających nazwy umieszczonych na ilustracjach zwierzątek i próbować je powtarzać. Gruba, wygodna mata aktywizująca jest wystarczająco twarda, aby ułatwiać leżącemu maluszkowi pierwsze obroty, zachęca też do prób sięgania do intrygujących dziecko, bo zmienianych przyczepek – zawieszek. Ale po kilku miesiącach, po obróceniu podświetlanego panelu do pozycji poziomej może zamienić się w mini-biureczko, umożliwiające interaktywną zabawę stojącemu przy nim dziecku.
Rola rodzica nie ogranicza się do kupienia zabawki – powinien on pokazać dziecku, jak można się nią posługiwać, towarzyszyć dziecku i zachęcać je do własnych prób i doświadczeń. Są i takie zabawki – akcesoria, które nie tylko służą dziecku do zabawy, ale wspomagają je (i rodzica!) w trudnych chwilach, ułatwiając np. dziecku zaśnięcie czy przejście przez trening czystości.

SKU 

5996581

Producent

Mattel

Przedział wiekowy

6-12 miesięcy, 12-18 miesięcy, 18-24 miesiące, 3-5 lat

Płeć

Dziewczynka, Chłopiec

Marka

Fisher-Price

Licencja

Fisher-Price

Bateria

tak, w zestawie

Rodzaj baterii

3xAA

​​​​​​​​​​​​​​Seria

Laugh & Learn

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
1
4
1
3
2
1

Średnia ocena

4.7
Ocena ogólna
4.7
Jakość
5.0
Cena
4.5

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
Katarzyna
Recenzja dodana 06.12.2018
Córka dostała stolik jako prezent i jest jedną z jej ulubionych zabawek. Dużo przycisków plus 3 tryby nauki zapewniają zabawę na parę godzin.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
4
A
Recenzja dodana 12.06.2017
Kupione na prezent. Napewno się bardzo spodoba. Każdy przycisk ma wiele zastosowań. Literki, cyferki, kolory, kształty, nazwy i odgłosy zwierząt. Warte swojej ceny.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5