Filtruj:
× Wyczyść wszystko

Płeć

Wiek

więcej

Cena

pokaż

Marka

Licencja

więcej

Clementoni - zabawki, puzzle i gry dla dzieci

Znaleziono: 1157 produktów

Znana i lubiana zarówno przez dzieci i rodziców włoska firma Clementoni, od ponad 40 lat produkuje zabawki dla najmłodszych i jest pionierem w dziedzinie zabawek edukacyjnych. Przyłożenie dużej wagi zarówno do ciekawego wyglądu jak i bezpieczeństwa użytkowania i walorów edukacyjnych zabawki sprawiło, że rodzice zaufali marce a dzieci pokochały z nią spędzać czas. Clementoni to bajkowe dzieciństwo i radosna zabawa.

Poznaję najbliższe otoczenie

Zabawki edukacyjne Clementoni dostępne są już w wersji dla najmłodszych. Kilkumiesięczne mogą wraz z nimi uczyć się kształtów i kolorów oraz poznawać pierwsze słowa. Na tym etapie dla dzieci szczególnie interesujące powinny być zabawki interaktywne. W odpowiedzi na ruch lub głos malca wydają one różne dźwięki, zachęcając smyka do zabawy. Niektóre z nich oprócz polskich, powtarzają też angielskie słówka.

Uczę się literek i cyferek

Po poznaniu podstawowych kształtów i kolorów przychodzi czas na naukę cyferek i literek. W tym też mogą pomóc zabawki Clementoni. Rodzice mogą wybierać spośród przeróżnych gier edukacyjnych, które mogą ułatwić i uatrakcyjnić liczenie i pisanie. Oprócz tego do dyspozycji smyków jest też sporo gier wspomagających pamięć i koncentrację. Mogą być to zarówno klasyczne memory, jak i nowocześniejsza wersja tej gry, polegająca na składaniu zabawnych potworów.

Wiem co raz więcej o świecie!

Dla dzieci w wieku szkolnym Clementoni przygotowało wiele zestawów edukacyjnych, wspomagających naukę w szkole podstawowej. Są wśród nich produkty do nauki języka polskiego („Zabawne słownictwo”), matematyki („Matematyka w kostce”), geografii („Odkrywamy Polskę”), biologii („Ciało ludzkie”), chemii („Kolorowa chemia”) i fizyki („Jak działa zegar”). Podstawowym zadaniem ich wszystkich jest nauka określonych pojęć i umiejętności. Wszystko odbywa się jednak przez zabawę.

Jestem kreatywny

Na koniec warto wspomnieć o zestawach, które stawiają nie tyle na wiedzę co otwartą głowę i kreatywność. Z ich pomocą smyk może wyczarować kolorowe, gumowe piłeczki, pachnące mydełka lub trójwymiarowe zwierzątka. W pogoni za faktograficzną wiedzą nie zapominajmy o kształtowaniu również tego typu umiejętności. Z Clementoni to nic trudnego!