Polecane produkty →

Zobacz więcej zestawów LEGO →

 

LEGO, the LEGO logo, the Minifigure, DUPLO, the MINIFIGURES logo, DIMENSIONS, the FRIENDS logo, LEGENDS OF CHIMA, NINJAGO, BIONICLE, MINDSTORMS and MIXELS are trademarks of the LEGO Group. ©2016 The LEGO Group.

Marka LEGO jest znana i lubiana na całym świecie, to firma zabawkarska założona w 1932 roku w Billund w Danii. Głównym produktem wytwarzanym przez firmę są klocki LEGO, a ich sposób łączenia został opatentowany w 1958 roku. Zabawki LEGO rozwijają dziecięcą kreatywność poprzez naukę i zabawę, na każdym etapie ich rozwoju. Obecnie klocki dostarczane są dzieciom w ponad 130 krajach na wszystkich kontynentach.

 

O programie LEGO Masters

LEGO Masters to nowy program TVN, w którym uczestnicy tworzą spektakularne konstrukcje z klocków LEGO. Dwuosobowe drużyny będą stanowić rodzice i ich dzieci. Wygra ta drużyna, która okaże się największą kreatywnością i najlepiej poradzi sobie z presją czasu. Nagrodą będzie 100 tysięcy złotych, wizyta w LEGOLANDZIE oraz tytuł mistrza LEGO.

LEGO Masters w domu

LEGO Masters to program telewizyjny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście w domu wcielili się w uczestników albo próbowali zmierzyć się z podobnymi wyzwaniami. Do dyspozycji macie dziesiątki zestawów:

  • LEGO Duplo, czyli klocki dla najmłodszych pociech.
  • LEGO City, czyli klocki przy pomocy których można budować całe miasta oraz poruszające się po nich pojazdy.
  • LEGO Architecture, czyli klocki, które umożliwiają budowanie największych cudów światowej architektury.
  • LEGO Ninjago, LEGO Star Wars, LEGO Harry Potter, LEGO Minecraft, LEGO Super Mario i wiele innych serii nawiązujących do popularnych filmów i gier.
  • LEGO Friends, czyli klocki adresowane przede wszystkim do dziewczynek, choć nie tylko.
  • LEGO Technic, czyli klocki dla nieco starszych fanów LEGO, których interesuje konstruowanie pojazdów z realistycznymi, działającymi układami.
  • LEGO Art, czyli klocki o bardzo małych elementach, przy pomocy których można tworzyć klockowe obrazy.
  • LEGO Boost i LEGO Mindstorms, czyli klocki przy pomocy których można budować roboty i przy okazji nauczyć się programować.

To wciąż nie wszystkie zestawy, jakie możecie wykorzystać przy okazji zabawy w uczestników LEGO Masters lub innych okolicznościach. Jest ich znacznie więcej, bo klocki LEGO to zabawka, która istnieje od ponad 50 lat i nie sposób wymienić wszystkich serii klocków, jakie dotąd się ukazały. Co najważniejsze – one w ogóle się nie starzeją! Nawet najstarsze zestawy są kompatybilne z tymi powstającymi obecnie.

Loteria LEGO Masters

W związku z premierą programu LEGO Masters firma LEGO uruchomiła fantastyczną loterię. Wystarczy, że kupisz dowolny zestaw LEGO, zachowasz paragon lub fakturę i uzupełnisz formularz zgłoszeniowy na stronie. Co godzinę można wygrać kreatywny zestaw klocków LEGO podobny do tych, z jakich korzystają uczestnicy LEGO Masters.

O programie LEGO Masters

LEGO Masters to nowy program TVN, w którym uczestnicy tworzą spektakularne konstrukcje z klocków LEGO. Dwuosobowe drużyny będą stanowić rodzice i ich dzieci. Wygra ta drużyna, która okaże się największą kreatywnością i najlepiej poradzi sobie z presją czasu. Nagrodą będzie 100 tysięcy złotych, wizyta w LEGOLANDZIE oraz tytuł mistrza LEGO.

LEGO dla każdego

Klocki LEGO już od dawna nie składają się jedynie z podstawowych modułów i najprostszych, żółtych ludzików. Teraz mamy do dyspozycji dziesiątki zestawów, z których wiele nawiązuje do popularnych filmów (LEGO Star Wars, LEGO Harry Potter), gier (LEGO Minecraft, LEGO Super Mario) i światowej architektury (LEGO Architecture). Poza tym  powstały dwie serie dedykowane małym dzieciom (LEGO Duplo) i dziewczynkom (LEGO Friends). Oczywiście dziewczynki mogą bawić się także wszystkimi pozostałymi zestawami.

LEGO na miarę XXI w.

Ogromną popularnością cieszą się również klocki z serii z LEGO Boost i LEGO Mindstorms - Wynalazca robotów z pewnością zadowoli każdego młodego miłośnika robotyki. Od pozostałych zestawów różni je specjalny mechanizm, dzięki któremu gotową konstrukcją da się sterować z pomocą aplikacji mobilnej. Robot (lub inna konstrukcja) może przenosić drobne przedmioty, omijać przeszkody i gestykulować. To świetny wstęp do poważniejsze nauki programowania! Również niektórymi pojazdami z serii LEGO City można kierować z pomocą aplikacji lub specjalnego pilota.

LEGO Ninjago

Nie wspomnieliśmy jeszcze o LEGO Ninjago! Do doprawdy niesamowita seria klocków, bo doczekała się serialu animowanego, w którym występują ludziki z zestawów. Powstał też film pełnometrażowy o przygodach klockowych bohaterów. Aby jednak maluchy nie spędzały całych dni przed telewizorem, warto sprezentować im pudełko klocków, dzięki którym przeniosą świat znany z animacji do swojego pokoju. Do wyboru macie mnóstwo opcji! Klasztor Spinjitzu, mechaniczny tytan, złoty smok – posługując się tymi zestawami można odwtorzyć niemal każdą scenę z filmu.

LEGO dla nastolatków i dorosłych

A jeśli Twoja pociecha lub Ty sam wyrosłeś już z LEGO Ninjago, rozejrzyj się wśród zestawów LEGO TechnicLEGO Architecture i LEGO Art. To bardzo zaawansowane konstrukcje, które nie dość, że dają masę frajdy przy składaniu, to mogą być też świetną ozdobą pokoju lub biura.