Filtruj:

Pościele i prześcieradła

Znaleziono: 1237 produktów

Pościele i prześcieradła

 

Łóżko to miejsce, w którym człowiek średnio spędza jedną trzecią swojego życia, dlatego warto zadbać nie tylko o odpowiedni materac, ale również o wysokiej jakości prześcieradła i pościele dające poczucie komfortu i pozytywnie wpływające na jakość snu. Miękka flanela, przewiewna bawełna, a może elegancki jedwab? Rodzaj materiału najczęściej jest dobierany do indywidualnego gustu oraz panującej wokół temperatury powietrza.

 

Pościele bawełniane, satynowe, flanelowe i inne

 

Wśród tak licznych rodzajów tkanin, z których uszyte są poszwy, trudno nieraz wybrać najodpowiedniejszą i najbardziej praktyczną. Z reguły w sezonie zimowym najlepiej się sprawdzają miękkie i ciepłe pościele flanelowe, wełniane i jerseyowe. W ciepłe, letnie dni lepszą cyrkulację powietrza oraz poczucie przyjemnego chłodzenia gwarantują jedwabne, lniane lub bawełniane pościele uszyte z tkanin o cienkich włóknach.

 

Różne rozmiary pościeli

 

Wybierając w sklepie pościel dla siebie lub na prezent, warto zwracać uwagę nie tylko na rodzaj materiału, ale przede wszystkim na rozmiar. Dla młodzieży i osób dorosłych dostępne są 3 wielkości, które należy dopasować do szerokości kołdry. Pościele 140 cm na 200 cm przeznaczone są dla jednej osoby i w zestawie posiadają pojedynczą powłoczkę na poduszkę. Nieco większe pościele 160 cm na 200 cm stanowią już trzyczęściowy komplet, pod którym wygodnie mogą wypocząć dwie osoby. Największe pościele 200x220 przeznaczone są do dużych pełnowymiarowych łóżek, dlatego gwarantują komfortowy wypoczynek parom i małżeństwom.

 

Praktyczne prześcieradła z gumką i bez gumki

 

Prześcieradła mają za zadanie chronić i oddzielać materac od leżącego, dlatego zazwyczaj produkowane są z lekkich, oddychających materiałów, które przepuszczają parę wodną. Prześcieradła bez gumki 160x200 jak i nieco mniejsze prześcieradła 80x200 mają kształt prostokąta lub kwadratu i są odpowiednio większe tak, by ich brzegi można było założyć za materac. Na uwagę zasługują również prześcieradła jednorazowe z cienkiej włókniny, stosowane zazwyczaj podczas zabiegów w salonach fryzjerskich, kosmetycznych oraz gabinetach lekarskich.

 

Dużą popularnością cieszą się praktyczne prześcieradła z gumką, które nie zwijają się i zachowują swój kształt przez cały czas użytkowania. Wykonane są z lekko rozciągliwego jerseyu lub cienkiego frotte – materiałów które idealnie dopasowują się do kształtu materaca, są bardzo przyjemnie miękki w dotyku i nie wymagają prasowania.