Kwietniki

Kwietniki i ich rodzaje

Kwietnik to charakterystyczna półka lub zestaw półeczek, przeznaczonych na kwiaty doniczkowe. Tego typu rośliny stanowią świetną ozdobę każdego domu! Wprowadzają przyjemną atmosferę i uzupełniają wnętrze. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu kwietnika, zwróć uwagę na rodzaje tego typu produktów.

Przede wszystkim kwietniki możemy podzielić w zależności od zastosowania — wyróżniamy kwietniki do salonu i innych pomieszczeń w domu, jak i kwietniki do ogrodu. Dodatkowo możemy również podzielić je na kwietniki stojące oraz kwietniki wiszące. Modele wiszące sprawdzą się w szczególności w niewielkich pomieszczeniach, w których umieszczenie roślin na ziemi zabrałoby zbyt wiele cennego miejsca.

 

Jaki materiał kwietnika wybrać?

Materiał kwietnika świadczy o jego jakości, trwałości, ale także i wyglądzie. Podstawowe rodzaje to kwietniki drewniane i kwietniki metalowe. Kwietniki drewniane wprowadzą do Twojego mieszkania odrobinę natury i przytulny klimat. Modele metalowe są z kolei bardziej nowoczesne i minimalistyczne. Wybór uzależniony jest więc od Twoich preferencji, ale także stylu, w jakim zostało urządzone mieszkanie. Zarówno metal, jak i drewno — są to trwałe materiały, umożliwiające stworzenie solidnych kwietników.

W naszej ofercie znajdziesz nowoczesne kwietniki do salonu, minimalistyczne, klasyczne, jak i te, zaprojektowane w stylu vintage. Koniecznie sprawdź nasze nowoczesne kwietniki metalowe i drewniane oraz wybierz produkt, który najlepiej wpisuje się w styl Twojego wnętrza!