Strefa LEGO - zestawy klocków

 
 
 
 
 
 
 
​​​​​​​
   

Marka LEGO jest znana i lubiana na całym świecie, to firma zabawkarska założona w 1932 roku w Billund w Danii. Głównym produktem wytwarzanym przez firmę są klocki LEGO, a ich sposób łączenia został opatentowany w 1958 roku. Zabawki LEGO rozwijają dziecięcą kreatywność poprzez naukę i zabawę, na każdym etapie ich rozwoju. Obecnie klocki dostarczane są dzieciom w ponad 130 krajach na wszystkich kontynentach.

LEGO dla każdego

Klocki LEGO już od dawna nie składają się jedynie z podstawowych modułów i najprostszych, żółtych ludzików. Teraz mamy do dyspozycji dziesiątki zestawów, z których wiele nawiązuje do popularnych filmów (LEGO Star Wars, LEGO Harry Potter), gier (LEGO Minecraft, LEGO Super Mario) i światowej architektury (LEGO Architecture). Poza tym  powstały dwie serie dedykowane małym dzieciom (LEGO Duplo) i dziewczynkom (LEGO Friends). Oczywiście dziewczynki mogą bawić się także wszystkimi pozostałymi zestawami.

LEGO na miarę XXI w.

Ogromną popularnością cieszą się również klocki z serii z LEGO Boost i LEGO Mindstorms - Wynalazca robotów z pewnością zadowoli każdego młodego miłośnika robotyki. Od pozostałych zestawów różni je specjalny mechanizm, dzięki któremu gotową konstrukcją da się sterować z pomocą aplikacji mobilnej. Robot (lub inna konstrukcja) może przenosić drobne przedmioty, omijać przeszkody i gestykulować. To świetny wstęp do poważniejsze nauki programowania! Również niektórymi pojazdami z serii LEGO City można kierować z pomocą aplikacji lub specjalnego pilota.

LEGO Ninjago

Nie wspomnieliśmy jeszcze o LEGO Ninjago! Do doprawdy niesamowita seria klocków, bo doczekała się serialu animowanego, w którym występują ludziki z zestawów. Powstał też film pełnometrażowy o przygodach klockowych bohaterów. Aby jednak maluchy nie spędzały całych dni przed telewizorem, warto sprezentować im pudełko klocków, dzięki którym przeniosą świat znany z animacji do swojego pokoju. Do wyboru macie mnóstwo opcji! Klasztor Spinjitzu, mechaniczny tytan, złoty smok – posługując się tymi zestawami można odwtorzyć niemal każdą scenę z filmu.

LEGO dla nastolatków i dorosłych

A jeśli Twoja pociecha lub Ty sam wyrosłeś już z LEGO Ninjago, rozejrzyj się wśród zestawów LEGO TechnicLEGO Architecture i LEGO Art. To bardzo zaawansowane konstrukcje, które nie dość, że dają masę frajdy przy składaniu, to mogą być też świetną ozdobą pokoju lub biura.