Tupcio Chrupcio. Ranking książek z ulubieńcem przedszkolaków

Tupcio Chrupcio jest głównym bohaterem pięknie ilustrowanych książeczek edukacyjnych przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. To mała myszka, która codziennie uczy się czegoś nowego, poznając świat, który ją otacza, dokładnie tak jak większość małych czytelników tej serii. Kolekcja książek o Tupciu liczy kilkadziesiąt niewielkich tomów. Poniżej przedstawiamy ranking tych najpopularniejszych.

 

Kim właściwie jest Tupcio Chrupcio? Dla dzieci w jakim wieku przeznaczone są książeczki o jego przygodach?

Tupcio Chrupcio to, jak już wiemy, tytułowy bohater książek edukacyjnych przeznaczonych dla najmłodszych. Wchodzą one w skład serii „Wychowanie przez czytanie”, łatwo więc się domyślić, jaki jest ich nadrzędny cel. Chodzi przede wszystkim o edukację i wsparcie w wychowaniu kilkuletnich szkrabów. Tupcio zachowuje się bowiem jak typowy przedszkolak – bywa uparty i nieposłuszny, czasami czuje lęk przed zmianami, ale jednocześnie jest ciekawski, szybko się uczy i bardzo kocha swoich rodziców.

Seria o Tupciu Chrupciu może być zatem bardzo pomocna w momentach, gdy dziecko się buntuje: nie chce jeść, boi się podróży, nie lubi chodzić do lekarza. W kolekcji znajdują się bajki poruszające większość tych zagadnień. Lektura historii o bohaterze, który zmaga się z podobnymi problemami, powinna uświadomić dziecku, że da się znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Nie są to jednak książki, z których mama i tata nauczą się, jak być rodzicami. Dlatego dorośli powinni je traktować raczej jako pomoce wychowawcze lub po prostu ciekawe opowiastki do poczytania maluszkowi, a nie jako poradniki.

 

Tupcio Chrupcio – ranking TOP 7 książeczek z serii

 

 1. Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent
 • Tupcio Chrupcio nie może się doczekać swoich urodzin – marzy o tym, aby prezentem był nowy rower.  Jednak w pewnym momencie sytuacja się komplikuje – okazuje się, że maluch prawdopodobnie otrzyma inny upominek na urodziny. Z tego powodu Tupcio jest bardzo niepocieszony. Nie wie jednak, że sprawy mogą jeszcze przyjąć inny, o wiele korzystniejszy obrót...
 • „Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent” to ciepła historia z morałem. Bajka może pokazać dziecku, że cierpliwość popłaca i że czasami warto poszukać oparcia w najbliższych, zamiast samotnie stawiać czoła codziennym trudnościom.

 

 1.  Seria Tupcio Chrupcio. Nie chcę się myć
 • Tupcio ma ulubioną wanienkę, w której uwielbia się pluskać. Przychodzi jednak taki czas, że okazuje się ona za mała dla naszego bohatera, a ten wciąż boi się wejść do dużej wanny. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak przekonać malucha do tego, że kąpiel w dużej wannie może być równie przyjemna, co w małej?
 • „Tupcio Chrupcio. Nie chcę się myć” to nie tylko książeczka o tym, jak przekonać malucha do kąpieli. To także historia o sile zaufania.

 

 1. Tupcio Chrupcio. To ja Tupcio, poznajmy się
 • Bardzo ładnie ilustrowana książka przeznaczona dla najmłodszych przedszkolaków. Twarde i grube kartki sprawiają, że nawet najmniejsi czytelnicy  tak łatwo nie zniszczą tej książeczki.
 • „To ja Tupcio, poznajmy się” wprowadza malucha w świat tytułowego bohatera serii. Książka idealna na początek przygody z tą rezolutną myszką, której przygody mogą stać się ciekawą inspiracją do codziennych zabaw oraz nauki.

 

 1. Tupcio Chrupcio. Magiczne słowa + DVD
 • W skład zestawu wchodzi książeczka z dwoma opowiadaniami oraz płyta DVD, na której znajduje się siedem odcinków bajki o Tupciu Chrupciu (m.in. animowana wersja wcześniej wspomnianej historii „Nie chcę się myć”). Opowiadania, o których była mowa to „Dobre maniery” i „Lekcja tenisa”, w których tytułowy bohater, a razem z nim nasza pociecha, poznają znaczenie oraz ważność trzech „magicznych” słów: przepraszam, proszę i dziękuję.
 • Po tym, jak dziecko przeczyta książeczkę, można z nim obejrzeć animowane odcinki z Tupciem Chrupciem w roli głównej. To ponad 50 minut bardzo ładnie zrealizowanych animacji w sam raz na wspólny wieczór z dzieckiem.

 

 1. Tupcio Chrupcio. Opowieści na dobranoc. O pracowitym dniu
 • Rodzina Tupcia planuje wspólny piknik na łonie natury. Niestety, okazuje się, że tata naszego bohatera musi tego dnia zjawić się w pracy i ze wspólnego świętowania nici. Tupcio nie traci jednak rezonu – i też postanawia popracować, tym razem jako pomocnik policjanta, Alberta.
 • Dzięki książeczce dzieci mogą przekonać się, że plany dorosłych niestety często ulegają zmianom przez pracę, natomiast sama praca jest bardzo trudnym i wyczerpującym obowiązkiem, a nie zwykłą wymówką.

 

 1. Tupcio Chrupcio. Dzień dobry, Tupciu!
 • Edukacyjna książeczka przeznaczona dla najmłodszych, dzięki której nauka odczytywania godzin powinna być prostsza i przyjemniejsza.
 • Nauka odczytywania godzin z tarczy zegara polega na ustawianiu wskazówek w odpowiedniej pozycji zgodnej z poleceniami znajdującymi się w książeczce. To ciekawa oraz inspirująca pomoc edukacyjna dla wszystkich rodziców, którzy planują rozpocząć ze swoimi pociechami naukę korzystania z zegarka.

 

 1. Tupcio Chrupcio. Zadania i zabawy
 • Tupcio Chrupcio jako bohater kolorowanek i łamigłówek? Jak najbardziej! Dzięki tej książeczce dziecko będzie mogło przeprowadzać ulubionego bohatera przez różnego rodzaju labirynty, wspólnie z nim posprzątać jego pokój, a także bawić się wycinankami oraz specjalnymi naklejkami dołączonymi do książeczki. A to tylko kilka ze wszystkich zadań, jakie staną przed naszą pociechą.
 • „Tupcio Chrupcio. Zadania i zabawy” może być bardzo ciekawym uzupełnieniem codziennych zajęć w przedszkolu lub efektywnym sposobem na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.

 

Tupcio Chrupcio w pozostałych książkach z serii

 

Powyższe książeczki nie są jedynymi, w których głównym bohaterem jest Tupcio. Dużą popularnością cieszą się również „Tupcio Chrupcio. Nie mogę zasnąć ”, „Tupcio Chrupcio. Nie lubię podróżować ” czy „Tupcio Chrupcio. Żegnaj, pieluszko!”. Seria książeczek z tym niezwykłym, mysim bohaterem, jest naprawdę bardzo rozbudowana, więc każdy rodzic powinien bez większych problemów znaleźć taką bajkę, która będzie odpowiadać zarówno jemu, jak i jego dziecku.

 

Oprac. Daniel Śliwa

Program SMYK & Spółka

Okazje cenowe