Tablety i smartfony dla dzieci. Ranking najciekawszych produktów

Smartfony i tablety dla dzieci są zabawkami, które mogą służyć zarówno jako źródło rozrywki, jak i pomoc w nauce. To urządzenia, które swoim wyglądem często przypominają prawdziwą elektronikę, ale jednocześnie nie niosą za sobą zagrożeń związanych z tego rodzaju technologią. O tym, jakie to mogą być zagrożenia, a także na co zwrócić uwagę podczas wyboru tabletu dla dzieci, przeczytacie poniżej.

Po co dziecku tablet-zabawka. Czy nie lepiej od razu kupić prawdziwe urządzenie?

Smartfony i tablety dla małych dzieci mogą łączyć w sobie funkcje zwykłych zabawek oraz pomocy edukacyjnych, dzięki którym można uczyć dziecko alfabetu, nazw zwierząt, roślin, kolorów, dni tygodnia czy miesięcy. Nie są to jednak jedyne zalety tych urządzeń:

 • Tablety dla dzieci mogą pomóc zaznajomić malucha z działaniem urządzeń wyposażonych w ekran dotykowy. Jednocześnie nie są jednak podłączone do Internetu, więc podczas zabawy smyk nie powinien natknąć się na niepożądane treści.
 • Zabawkowe tablety nie emitują niebieskiego światła, które może działać pobudzająco i powodować trudności z zasypianiem.
 • Zabawka jest o wiele tańsza od prawdziwego tabletu czy smartfona, poza tym trudniej ją zniszczyć. Może upaść wiele razy i wciąż działać.
 • Prawdopodobieństwo, że pociecha uzależni się od zabawkowego tabletu, jest znikome, jeżeli nie żadne. Nietrudno jednak sobie wyobrazić uzależnienie kilkulatka od smartfona.

Poniżej przygotowaliśmy subiektywny ranking zabawkowych tabletów i smartfonów – warto z niego skorzystać, gdy chcemy znaleźć dla dziecka taki gadżet i nie wiemy, jaki model wybrać.

 

Najlepsze tablety i smartfony dla dzieci. Ranking TOP 5

 

 1. Fisher-Price, Uczący smartfonik Szczeniaczka „Nagraj wiadomość”, niemowlęca zabawka interaktywna
 • Wytrzymały i bezpieczny smartfon-zabawka, przeznaczony nawet dla niespełna rocznych dzieci. Można nagrywać na niego wiadomości głosowe oraz odtwarzać wesołe piosenki zapisane w pamięci urządzenia.
 • Zabawka może przydać się także podczas nauki kolorów, dni tygodnia czy nowych słówek albo zwrotów grzecznościowych. Ich nagrania można odtworzyć, dotykając odpowiedniego przycisku na ekranie.

 1. Janod, drewniany telefon z dźwiękami
 • To produkt wyjątkowy, bo wykonany niemal w całości z drewna. Firma Janod specjalizuje się bowiem w designerskich zabawkach z najwyższej jakości materiałów.
 • Telefon powinien być doskonałym prezentem dla dwulatka. Przypomina smartfon i wydaje typowe dla komórki dźwięki, ale nie posiada jasnego ekranu, który mógłby szkodzić maluszkowi. Dziecko może więc naśladować dorosłych przy pomocy zabawki odpowiedniej do jego wieku.

 

 1. Fisher-Price, Tablet malucha, zabawka interaktywna
 • Tablet-zabawka, który może być pomocny w nauce alfabetu oraz nowych słów. Charakterystyczną cechą „Tabletu malucha” jest możliwość wyboru jednego z trzech poziomów nauki. Dostosujemy tym samym zabawę do wiedzy oraz umiejętności pociechy.
 • Pierwszy poziom obejmuje naukę nowych słówek, dzięki drugiemu dziecko może ćwiczyć spostrzegawczość, odnajdując literki na tablecie, natomiast trzeci poziom polega na naśladowaniu dźwięków oraz angażuje dziecko w inne proste zabawy.
 • Zabawka jest bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu nawet najmłodsze dzieci powinny sobie z nią poradzić.

 

 1. Carotina, Baby Tablet, Mój pierwszy Tablet
 • Tablet-zabawka dla dzieci, który umożliwia maluszkowi słuchanie różnych wierszyków oraz piosenek. Piosenki i wierszyki dotyczą zwierząt pojawiających się na ekranie.
 • Piosenki są wesołe, wierszyki pomysłowe, a obrazki zwierząt bardzo wyraźne. Dzięki temu „Baby tablet” może być wspaniałym prezentem dla malucha, który powoli zaczyna odkrywać otaczający go świat – tym bardziej że pociecha może powtarzać za tabletem poszczególne słowa, wzbogacając swoje słownictwo.

 

 1. Chicco, Telefon z aparatem fotograficznym, zabawka interaktywna
 • Interaktywna zabawka dla najmłodszych, która nie dość, że przypomina prawdziwy telefon, to wydaje podobne do niego dźwięki.
 • Telefon umożliwia również zabawę w robienie zdjęć, z tą różnicą, że po wciśnięciu przycisku z ikoną aparatu na wyświetlaczu nie pojawia się prawdziwa fotografia, lecz wizerunki różnych zwierząt.

 

Tablety dla dzieci jako zabawki edukacyjne

Łatwo zauważyć, że najlepsze tablety dla dzieci są często urządzeniami, które umożliwiają dziecku spędzenie czasu zarówno na zabawie, jak i na nauce. W praktyce oznacza to, że dzięki tego rodzaju zabawkom maluch nie tylko oswaja się z nowymi technologiami, ale również może poznawać nazwy kolorów czy zwierzątek, cyferki, nowe piosenki czy nawet słowa w obcych językach. Dlatego wybierając zabawkowy tablet lub smartfon dla dziecka, warto zadbać o to, aby urządzenie było wyposażone w takie funkcje.

Oprac. Daniel Śliwa

Program SMYK & Spółka

Okazje cenowe