Stylizacje szkolne w stylu nowojorskim. Kolekcja „City Stories” od Club Club

Stylizacje szkolne w stylu nowojorskim

Jesień to zdaniem wielu najlepsza pora na odwiedzenie Nowego Jorku. Nie trzeba jednak rezerwować lotu za ocean, aby poczuć panującą tam atmosferę. W pełni odzwierciedla ją nowa szkolna kolekcja ubranek Cool Club.

Być jak nowojorczyk

Jak wyobrażamy sobie typowego mieszkańca Nowego Jorku? Pewnie mieszka na Manhattanie, ma psa, z którym spaceruje po Central Parku, zamiast samochodu wybiera rower, a popołudnia najchętniej spędza w jakimś modnym miejscu w gronie przyjaciół.  
Dokładnie taką personę postawili sobie za wzór projektanci najnowszej kolekcji Cool Club. Chcieli stworzyć linię ubrań, która nawiązywałaby do tego ikonicznego stylu życia i jednocześnie była odpowiednia dla dzieci. Stąd elementy stylu preepy, który jest typowy dla uczniów prestiżowych amerykańskich szkół: krata tartan czy nadruki przypominające emblematy z mundurków. Na tym nie kończy się jednak repertuar motywów zdobiących kolekcję. Oto, co projektanci zaproponowali dzieciakom na powrót do szkoły.

New York Girl

Stylizacje szkolne w stylu nowojorskim

Wśród propozycji dla dziewczynek znajdziemy modne bomberki, ramoneski, dopasowane spodnie, spódnice w kratę oraz liczne bluzy i koszulki z nadrukami nawiązującymi do Nowego Jorku. Do najbardziej wyróżniających się motywów należą:

  • Nadruki z nowojorskimi taksówkami oraz rowerami;
  • Futrzane oraz cekinowe aplikacje;
  • Zabawne zwierzątka;
  • Motywujące slogany związane ze szkołą.

W odróżnieniu od kolekcji letniej, projektanci zrezygnowali z neonowych kolorów. Zastąpiły je neutralne granaty i szarości, niekiedy skontrastowane z różem, turkusem oraz intensywną żółtą barwą typową dla nowojorskich taksówek.

To samo dotyczy dodatków, spośród których warto wymienić czapki z różnymi sloganami, kolorowe szaliki, wygodne buty sportowe oraz ponadczasowe balerinki.

Stylizacje szkolne w stylu nowojorskim Stylizacje szkolne w stylu nowojorskim

New York Boy

Stylizacje szkolne w stylu nowojorskim

Chłopcy także będą mogli uzupełnić swoją szafę o ubranka zdobione typowo nowojorskimi motywami, takimi jak żółte taksówki i wieżowce. W linii dla chłopców projektanci zrezygnowali jedynie z nadruków przedstawiających urocze zwierzątka – zastąpiły je zabawne potwory i dinozaury. Ponadto pojawia się też wiele nawiązań do ulicznych sportów (nadruki z deskorolkami, rolkami itd.) oraz popkulturowych serii (np. komiksów Marvela).

Kroje podobnie jak w przypadku dziewczynek, są w większości sportowe i casualowe. W kolekcji znajdziemy zatem sportowe bluzy, jeansy oraz praktyczne T-shirty. Paleta barwna jest rozbudowana, ale nie nazbyt jaskrawa. Granat, butelkowa zieleń, zgaszona czerwień, musztardowa żółcień, szarość – oto dominujące kolory kolekcji „City Stories” w wersji dla chłopców.

Na koniec warto wymienić chłopięce dodatki. Do tych najciekawszych bez wątpienia należą modne czapki w stylu vintage. Ponadto na chłopców czekają kolorowe chusty i buty sportowe w najróżniejszych fasonach.

Stylizacje szkolne w stylu nowojorskim Stylizacje szkolne w stylu nowojorskim

Oprac. Joanna Żelazinska   

Program SMYK & Spółka

Okazje cenowe