Księga imion B -cd4

Księga imion na literę B

Bogusława

To imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się ze złożenia członów: Bogu- / Bog- "Bóg" lub "Boga" (pierwotnie w znaczeniu "los, dola, szczęście") oraz -sław ("sława, chwała"). Być może znaczyło pierwotnie: "ta, która sławi los", a później "sławiąca Boga" albo "sławna w Bogu".
Bogusławy są dzielne, przedsiębiorcze i niezależne. Od małego lubią rządzić. Dobrze pokierowane w życiu osiągają duże cele, gdy jednak dojdą do władzy potrafią być autorytarne. Nie znoszą sprzeciwu. Świetnie sprawdzają się na stanowiskach menadżerskich, ale i w domowych pieleszach lubią mieć wszystko pod kontrolą. Wrodzona uroda pomaga im osiągać to czego pragną oraz podporządkowywać sobie innych. 

 

Bolesława

Imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się ze złożenia członów: bole(j)- ("więcej, bardziej") oraz -sław ("sława, chwała"). Oznacza więc: "ta, która jest bardzo sławna" lub "ta, która będzie jeszcze bardziej sławna".
Bolesławy przede wszystkim są bardzozaradne. Mają nosa do dobrych partnerów życiowych i wspólnie osiągają wiele. Ich silny charakter los lubi wystawić na próbę, z której jednak wychodzą zwycięsko. Cenią sobie wygodę i dobra materialne oraz dobrą rozrywkę. Gdy jednak jest czas na pracę, dają z siebie wszystko. 

 

Bogumił

Imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się ze złożenia członów: Bog- "Bóg" (pierwotnie w znaczeniu "los, dola, szczęście") oraz -mił ("miły"). Oznacza więc: "miły Bogu" (pierwotnie mogło znaczyć "ten, któremu los sprzyja") lub "Boga miłujący". Imiona słowiańskie ze składnikami Bogu- albo Bogo- (np. Bogumił czy Bogusław) mogą być także naśladownictwem irańskich imion, takich jak Bagafarn ("mający sławę od Boga"). W Polsce imię to jest nadawane już od początku XII w.
Bogumił jestpracowity i zdyscyplinowany. Typ odpowiedzialnego indywidualisty. Jeśli ma coś do zrobienia robi to, dopóki nie skończy. Lubi wyzwania. Świetnie sprawdza się w roli opiekuna. Wierny partner w życiu. Jego słabsze strony to skrytość i małomówność oraz skłonność do małostkowości. 

 

Bogusław

Imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się ze złożenia członów: Bogu- / Bog- "Bóg" lub "Boga" (pierwotnie w znaczeniu "los, dola, szczęście") oraz -sław ("sława, chwała"). Być może znaczyło pierwotnie: "ten, który sławi los", a później "sławiący Boga" albo "sławny w Bogu".
Mężczyźni o tym imieniu cenią sobie zdrowy tryb życia i witalność. W związku z tym bywają narcystyczni. Od życia oczekują przyjemności, spokoju i wygody, na które na szczęście potrafią zapracować. Bywają niewierni, ponieważ mają wygórowane wymagania wobec partnerki. Uwielbiają za to dzieci. Gdy wszystko układa się po myśli Bogusława, cechuje goszczerość i dobroć, a także wrażliwość i altruizm. Lubi podróże i przygody, chętnie odwiedza kraje egzotyczne. 

 

Oprac. Joanna Weyna
Źródło: babyonline.pl

 

Powiązane artykuły
Produkty powiązane z artykułem