Księga imion B - cd3

Księga imion na literę B

Bernadetta - jest imieniem pochodzenia francuskiego. Inny wariant pisowni to Bernadeta. Osoby o tym imieniu obdarzone są wyjątkową empatią i skłonnością do rozwijania życia duchowego. Wrażliwość i łagodność charakteru łączą z pewnego rodzaju nieustępliwością, zwłaszcza, jeśli są do czegoś absolutnie przekonane.Bernadettycieszą się dużym poważaniem. Są szanowane za odpowiedzialność, dynamizm w działaniu i konsekwentne dążenie do obranego celu. Nie wahają się bronić swoich przekonań i są lojalne do końca. Sytuację pełne napięcia potrafią rozładować poczuciem humoru. Choć na pierwszy rzut oka wydają się dość poważne, lubią się śmiać i są bardzo serdeczne w bliższych kontaktach.

Berta - imię pochodzenia germańskiego, mające wiele znaczeń: (sławna, znakomita, wspaniała, błyszcząca, lśniąca). Według innych źródeł jest samodzielnie funkcjonującym zdrobnieniem imion typu Alberta i Roberta.
Bertycharakteryzują się nierównym usposobieniem i zmiennością nastrojów. Raz są wesołe i rozśpiewane, to znów smutne i przygaszone. Preferują spokojne, rodzinne życie. Bardzo kochają dzieci i są czułymi matkami. Lubią gotować i przyjmować gości, ale nie są typowymi „kurami”. Mają silnie rozwiniętą inteligencję emocjonalną, która pomaga im w utrzymaniu dobrych relacji z ludźmi. Świetnie sprawdzają się w zawodzie nauczycielki.

Benon - imię pochodzenia semickiego. Wywodzi się od słowa benoni, co oznacza: "syn boleści mojej". W Biblii imieniem tym chciała nazwać swego najmłodszego syna umierająca Rachela. Zgodnie z inną teorią jest to samodzielnie funkcjonujący skrót od imienia Bernard.
Benona charakteryzuje siła charakteru i poczucie niezależności. Ma swoje zdanie i wyraża je w sposób zdecydowany. Posiada zdolności przywódcze, więc często jest liderem w grupie, a w sporcie – championem. Bywa trudny dla otoczenia z powodu uporu i narzucania swej opinii innym. W działaniu, niezłomny. W sytuacjach krytycznych, można na nim polegać.

Bernard - imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od staroniemieckich słów: bero / bern ("niedźwiedź") oraz hart ("silny"). Oznacza więc "ten, który jest silny jak niedźwiedź". Bernard jest niezwyklesilny psychicznie. Nie lubi ustępować pola, więc bywa  nielubiany za upór i posądzany o wynoszenie się ponad innych. Potrafi walczyć nawet w obronie przegranej sprawy, jeśli jest do niej wewnętrznie przekonany. W przyjaźni i miłości - wierny i lojalny do końca. Nie zawaha się oddać życia za ludzi, których kocha. Jednak w obliczu zdrady i zawodu, zrywa relacje bezpowrotnie. Zarzuca się mu nieumiejętność wczuwania się w emocje innych ludzi, co bywa krzywdzące, ponieważ w głębi duszy Bernard jest bardzo wrażliwy. Świetnie sprawdza się w roli lidera i przywódcy. Ma charyzmę.

Oprac. Joanna Weyna

źródło: www.babyonline.pl

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem