Niezwykłe konstrukcyjne klocki dla dzieci - robot, odrzutowiec, statek kosmiczny

Niezwykłe konstrukcyjne klocki dla dzieci - robot, odrzutowiec, statek kosmiczny

Trudno o zabawkę bardziej wszechstronną niż klocki. Nawet niemowlakowi frajdę sprawią miękkie klocki jak klocki pluszowe lub klocki plastikowe. Przedszkolaki chętnie układają wieże z klocków, a potem je burzą, łączą też ze sobą większe elementy w proste konstrukcje. Nawet dorośli chętnie włączają się w zabawę. Klocki sprawdzają się od dziesięcioleci, a projektanci wpadają na kolejne pomysły dotyczące konstrukcji i nowych rozwiązań. Dziś można budować chociażby niezwykłe pojazdy kosmiczne, odrzutowce, roboty, łodzie czy samochody. Oto przegląd zestawów dla małych i dużych konstruktorów:

Klocki konstrukcyjne - modele pojazdów latających

Samoloty, śmigłowce, statki kosmiczne – wszystkie można zbudować z klocków. Sposób budowy tych latających wehikułów zachwyca, więc jeżeli nasz maluch lubi bardziej skomplikowane konstrukcje, marzy o byciu lotnikiem albo astronautą, albo po prostu fascynują go takie maszyny – będzie zachwycony możliwością samodzielnego stworzenia jednej z nich.

Cobi, Small Army, Śmigłowiec szturmowy

Niewielki zestaw klocków, przeznaczony do zabawy dla dzieci powyżej 3 lat. Szturmowy śmigłowiec ma ruchome śmigła oraz karabin, a do zestawu dołączone są dwie figurki żołnierzy, dzięki którym zabawa może przerodzić się w prawdziwą przygodę. Klocki są wykonane z trwałego plastiku i można je łączyć z zabawkami innych marek.

BanBao, Statek kosmiczny BB-130

Klocki plastikowe pozwalające zbudować duży statek kosmiczny BB-130. Idealna zabawka dla dzieci powyżej 5 roku życia. Zestaw zawiera klocki do budowy statku wraz z instrukcją, dwie figurki i akcesoria.

LEGO Technic, Odrzutowiec

Fantastyczny, aerodynamiczny model LEGO Technic, który zapewni mnóstwo zabawy. W zestawie 1 100 klocków, a także silnik pozwalający ustawiać dyszę silnika odrzutowego w położeniu poziomym lub pionowym, otworzyć kadłub, opuścić lub wciągnąć podwozie, otworzyć klapkę kryjącą kręcący się silnik turbowentylatorowy lub ustawić klapy w położeniu do lotu! Zabawka jest przeznaczona dla chłopców w wieku powyżej 10 lat, ale nawet dorośli tatusiowie nie oprą się tej zabawce.

Klocki konstrukcyjne - modele pojazdów pływających

Chociaż konstrukcje z klocków nie służą do zabawy w wodzie, to jednak wyobraźnia małych budowniczych nie zna granic. Samo budowane to wyzwanie i przyjemność, a późniejsza zabawa gotową łódką albo motorówką może trwać godzinami. Dzięki odpowiednim zestawom stworzyć można fantastyczne modele, nawet takie, które znane są z historii morskich katastrof.

Cobi, R.M.S. Titanic

Smutną historię pasażerów pięknego i teoretycznie niezatapialnego Titanica znają nawet dzieci. Podczas zabawy klockowym modelem, statek nie musi jednak iść zawsze na dno. Model złożony z 500 elementów ma ponad pół metra długości, 20 szalup ratunkowych, obrotowe śruby, a dzięki kółkom ukrytym pod modelem, możliwe jest przesuwanie nim po podłodze. Zestaw pozwala też na zbudowanie fragmentu góry lodowej. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 lat.

Cobi, Small Army, Motorówka Shark

Zabawka dla dzieci powyżej 3 lat. Motorówka wojskowa dla małych budowniczych składa się z 60 elementów i ma regulowany silnik. Do zwrotnej i szybkiej łódki dołączona jest figurka żołnierza, którą można wypływać na patrol, oraz karabin i mini działko.

Klocki konstrukcyjne – modele pojazdów

Samochody osobowe, karetki, wozy pożarnicze i policyjne to popularne motywy wykorzystywane w zabawkach dla dzieci, także w klockach konstrukcyjnych. Duże wrażenie na małych budowniczych zrobią także inne, mniej popularne pojazdy: na przykład kosmiczne łaziki służące do penetracji kosmosu albo wciąż nieodkrytych ziemskich terenów. Zbudowane z klocków pojazdy zapewnią zabawę na wiele godzin.

Alexander, Mały konstruktor, Dźwig

Nietypowy w tym zestawieniu, bo metalowy model. Dzięki kolorowym elementom i odpowiednim narzędziom dołączonym do zestawu buduje się dźwig służby drogowej z wysięgnikiem. Dziecko może skręcać i rozkręcać model wielokrotnie, a nawet zbudować inny pojazd z dostępnych elementów.

Alexander, Mały konstruktor, Łazik

To druga z serii konstrukcyjnych klocków metalowych do samodzielnego montażu. Do zestawu dołączone są w narzędzia, którymi można skręcić i rozkręcić pojazd. Własnoręcznie zbudowanym łazikiem, można badać nieznane dotąd tereny – doskonała zabawka dla przyszłych inżynierów i nie tylko.

Laser Pegs, Zestaw klocków, Formula Racer 12 w 1

Niewielki zestaw, ale niezwykle efektowny, bo dzięki 4 podświetlanym bazom LED, klockowe konstrukcje świecą. W dodatku klocki umożliwiają stworzenie aż 12 niepowtarzalnych modeli – od samochodów wyścigowych po ciężarówkę do crash testów. Klocki są kompatybilne z innymi markami, ale mają nad nimi tę przewagę, że można je podświetlać.

Klocki konstrukcyjne – postaci z bajek, roboty, dinozaury

Wspomniane wcześniej konstrukcje to wciąż nie wszystko. By zapewnić dzieciom niezapomnianą zabawę, projektanci sięgają po takie inspiracje jak filmy dla dzieci, bajki, legendarne stworzenia – i dzięki temu tworzą niesamowite scenariusze zabaw. Oto kilka przykładów zestawów klocków, z których dzieci zbudują sobie własnego stwora.

BanBao, Dinozaury, Brontozaur

Dzieci kochają dinozaury. I choć prawdziwego Brontozaura już nigdy nie zobaczymy, zawsze można zbudować go z klocków. Wielki pysk, potężny ogon i długa szyja tylko z pozoru świadczą o tym, że jest to groźny osobnik – w końcu każde dziecko interesujące się tymi stworzeniami, wie że to roślinożerne stworzenie. Dzięki tym klockom będzie mogło budować, bawić się, burzyć i tworzyć od nowa. Dzieciom właśnie o to chodzi!

LEGO NINJAGO, Ognisty robot

Ognisty robot posiada kokpit, w którym można umieścić figurki, niszczy wszystko na swojej drodze, ma do dyspozycji broń. Wyposażony jest też w dwa niestrzelające ogniste blastery z przezroczystymi elementami przypominającymi ogień, dwa miotacze dysków na ramionach i dwa zbiorniki ogniowe. W zestawie jest sześć figurek i broń - dwie katany Kaia, łuk i strzała Zane'a, rybi młot Młota oraz rybia bazooka Meduzy.

Oprac. Aleksandra Michalak

Może Cię również zainteresować: