Basen do ogrodu, zjeżdżalnia do basenu i maty wodne – jak spędzić lato w domu?

Jeżeli nasza pociecha większość wakacji ma spędzić w domu, warto zadbać o typowo letnie rozrywki, które sprawią, że dziecko nie będzie się nudzić i będzie miało okazję do atrakcyjnego spędzenia czasu na zewnątrz. Bez względu na to, czy mieszkamy w domu z ogrodem, czy dysponujemy jedynie kawałkiem tarasu, odpowiednio dobrane gadżety sprawią, że maluch będzie zachwycony zabawą. Co wybrać? Jaki basen sprawdzi się najlepiej? Oto kilka wskazówek: 

Jaki basen do ogrodu wybrać?

Wybór basenów jest ogromny. Możemy przebierać w pojemnościach, kolorach, kształtach. Są baseny ogrodowe, z których korzystać może cała rodzina i takie, które zajmują bardzo niewiele miejsca – zmieszczą się nawet na tarasie.

Pamiętajmy, że basen do ogrodu nie musi zajmować wielkiej przestrzeni. Wystarczy, by był funkcjonalny i wykonany z dobrych materiałów, wtedy posłuży nam nawet przez kilka sezonów. Nie będzie się także nadmiernie nagrzewał i nie będziemy musieli martwić się o to, by wytrzymał dziecięce harce. Wiele zależy także od tego, w jakim wieku jest nasze dziecko.

Dla najmłodszych dzieci wystarczy basen o niewielkich kształtach, taki jak Friendly Jungle z miękkim dnem. Ten model ma jeszcze jedną dodatkową zaletę – nadmuchiwane zadaszenie, dzięki któremu malec nie będzie nadmiernie wystawiony na słońce. Niewielka pojemność (26 litrów) w tym przypadku też raczej nie jest wadą, w zupełności spełni potrzeby małego dziecka, które czerpie radość z samej możliwości chlapania, a rodzice nie będą musieli obawiać się o jego bezpieczeństwo.

Bestway, Friendly Jungle, basen, 99x91x71 cm

 

Dla brzdąców powyżej 3 roku życia przyda się już nieco większy model. Basen Myszka Minnie ma 1,5 metra średnicy, umożliwia więc bardziej fantazyjne wodne harce. Spokojnie zmieszczą się w nim akcesoria, takie jak piłeczki czy wiaderko do przelewania wody. W dodatku basen wykonany jest z wysokiej jakości winylu, który jest wytrzymały i nie zmienia swojego kształtu pod wpływem temperatury.

W dmuchanym basenie familijnym zmieści się nie tylko dziecko, ale i mama czy rodzeństwo. Ma ponad 3 metry długości i blisko 2 metry szerokości. Idealnie sprawdzi się w ogrodzie, gdzie będzie można ochłodzić się w upalne dni. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest też wytrzymałość, wykonany jest bowiem z odpornego PVC.

Jakie dodatki do basenu ogrodowego?

Sam basen to jeszcze nie wszystko. Jeżeli chcemy urozmaicić zabawy swojego dziecka, możemy zdecydować się na specjalne dodatki. Dostępne są na przykład nadmuchiwane zjeżdżalnie. Dzięki takiemu gadżetowi nasza pociecha na pewno nie będzie się nudzić. Zjeżdżalnię do basenu można kupić oddzielnie lub wybrać taki model, który sam w sobie jest placem zabaw. Dolina Dinozaurów posiada wodne sikawki i piłeczki. Maluchy zachwyci też nadmuchiwana palma i paszcza krokodyla, dzięki którym basen zyskuje prawdziwie jurajskiego klimatu.

Intex, Dolina Dinozaurów, dmuchany plac zabaw

Dla starszych dzieci bardziej odpowiednie będą maty wodne. Ten gadżet można określić jako połączenie basenu z torem przeszkód, który pozwala każdemu pokazać swoje umiejętności. Wodny Wyścig z Przeszkodami to mata wodna z bardzo zróżnicowanym torem przeszkód – zawiera poprzeczki i przeszkody wodne. Taki tor to prawdziwa frajda dla fanów wodnych rozrywek!

Oprac. Natalia Olszewska

Powiązane artykuły