Basen dla dziecka do ogrodu

Basen dla dziecka do ogrodu

Dzieci uwielbiają zabawy w wodzie. Jeśli zatem chcemy, aby w upalny letni dzień maluchy miały miejsce, w którym będą mogły się ochłodzić i popluskać, wybierzmy odpowiedni dla nich model basenu.

Jaki wybrać?

Poszukując basenu dla malucha, możemy wybierać pomiędzy modelem dmuchanym, stelażowym lub rozporowym.

Najlepszym rozwiązaniem dla małych dzieci wydaje się basen dmuchany. Jest stosunkowo niedrogi, łatwo go rozłożyć i złożyć, występuje w przeróżnych kolorach i wzorach, a do świetnej zabawy wystarczy niewielka ilość wody. Sam basen ogrodowy dla dziecka, to świetna zabawa, ale warto dokupić do niego także akcesoria, które uprzyjemnią maluchowi zabawę w wodzie, np. dmuchane piłki, kółka czy rękawki.

Rodzice pragnący jeszcze bardziej uatrakcyjnić dziecku zabawę w wodzie mogą zdecydować się na baseny dmuchane w formie placu zabaw. Takie baseniki dla dzieci posiadają dodatkowo także dmuchane zjeżdżalnie lub na przykład daszek chroniący malucha przed słońcem.

Baseny rozporowe świetnie sprawdzą się w przypadku nieco starszych dzieci i nastolatków, dla których dmuchany basen jest już za mały. To produkt zdecydowanie trwalszy i bardziej wytrzymały, jednak jego rozłożenie wymaga więcej czasu. Jest też zdecydowanie droższy w porównania z małymi basenikami dla dzieci.

Jeśli pragniemy kąpać się w basenie wraz z dzieckiem, postawmy na trwały model stelażowy, który posłuży nam kilka lat. W takim zbiorniku maluch może się uczyć pływać pod naszym nadzorem i bawić się radośnie z mamą lub tatą.

O czym warto pamiętać

Zwróćmy uwagę na to, czy baseny dla dzieci, o których zakupie myślimy, są w pełni bezpieczne. Pod żadnym pozorem nie spuszczajmy z oka pluskającego się radośnie szkraba. W nawet bardzo płytkim zbiorniku maluch może się poślizgnąć i zachłysnąć wodą. Postawmy na produkt znanej marki, który posiada odpowiednie atesty, np. baseny ogrodowe Intex czy Bestway.

Nie zapomnijmy także o odpowiednim stroju dla malucha. Dziewczynce przyda się kostium kąpielowy, dla chłopca wybierzmy wygodne kąpielówki. Dziecko powinno mieć także nakrycie głowy chroniące przed silnym słońcem. Skórę smyka zabezpieczmy kremem z wysokim filtrem, który zapobiegnie oparzeniom słonecznym.

Zadbajmy o to, aby basen ogrodowy dla dzieci miał zawsze czystą wodę. W przypadku mniejszych baseników możemy ją po prostu codziennie wymieniać. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, warto zaopatrzyć się w pokrowiec zapobiegający wpadaniu do wody liści oraz innych zanieczyszczeń. W dużym basenie konieczne będzie zastosowanie chemii basenowej oraz filtrów do wody.

Oprac. Magdalena Przypłata
Konsultacja specjalistyczna Aleksandra Błaszkiewicz-Okrągły, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, psycholog z przygotowaniem pedagogicznym

Porady powiązane
Produkty powiązane z artykułem