27.08.2020

Uważaj na fałszywe SMS i e-maile!

Szanowni klienci,

Okresowo cyberprzestępcy, wykorzystując różne narzędzia, wysyłają na losowe numery telefonu lub adresy poczty e-mail wiadomości, w których podszywają się pod Smyk S.A., innych operatorów sklepów internetowych oraz firmy świadczące usługi kurierskie. Często w treści tych wiadomości informują o konieczności dopłaty, zwykle niewielkiej kwoty, w celu kontynuacji realizacji złożonego zamówienia, licząc, że adresat takiej wiadomości czeka na jakąś przesyłkę. Wiadomości takie mogą otrzymać zarówno klienci regularnie korzystający z usług sklepu smyk.com i usług firm kurierskich jak i osoby, które żadnych przesyłek nie oczekują. Fałszywa komunikacja nasila się w okresach świątecznych kiedy łatwiej jest wykorzystać pośpiech i nieuwagę odbiorców wiadomości.

Informujemy, że Smyk S.A. ani firmy kurierskie współpracujące ze sklepem smyk.com nie wysyłają komunikatów sms lub e-mail o konieczności dokonania dodatkowej płatności w celu otrzymania przesyłki.

Prosimy o czujność i uważne czytanie otrzymanych wiadomości oraz zawartych w niej linków.

Linki zawarte w wiadomościach kierować mogą do fałszywych stron z płatnościami, gdzie dane o Państwa instrumencie płatniczym nie są bezpieczne.

Każda informacja o podejrzanych działaniach i próbach wykorzystania wizerunku Smyk S.A. do wyłudzenia danych lub pieniędzy naszych klientów jest dla nas niezwykle cenna. Dzięki temu mamy możliwość ostrzeżenia innych użytkowników sieci. W przypadku otrzymania podejrzanych wiadomości lub w przypadku podejrzenia nieprawidłowości prosimy o niezwłoczne poinformowanie nas na adres klient@smyk.com lub o kontakt z infolinią pod numerem: +48 22 448 00 00. Ponadto rekomendujemy zgłoszenie każdej próby wyłudzania pieniędzy na policję.

Jednocześnie informujemy, że Smyk S.A. nie ponosi odpowiedzialności za skutki działań klientów w związku z otrzymanymi wiadomościami rozpowszechnianymi przez inne podmioty, w tym podmioty podszywające się pod Smyk S.A.

Z poważeniem Zespół Smyk S.A.