Żeby nie było śladów. Blu-ray

Opis produktu

Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki, zostaje zatrzymany i śmiertelnie pobity przez milicję. Jedynym świadkiem zajścia jest jego kolega - Jurek, który decyduje się złożyć obciążające funkcjonariuszy zeznania. Początkowo aparat państwowy bagatelizuje sprawę. Jednak gdy ponad 20 tysięcy ludzi przemaszeruje przez ulice Warszawy za trumną Przemyka, władza decyduje się użyć wszelkich dostępnych narzędzi. Rozpoczyna się operacja Junior, której celem jest powstrzymanie Jurka przed ujawnieniem prawdy.
Film został oparty o nagrodzony Literacką Nagrodą NIKE reportaż Cezarego Łazarewicza Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Reżyserem jest Jan P. Matuszyński twórca obsypanej na całym świecie nagrodami Ostatniej Rodziny i serialu Król.
Żeby nie było śladów został polskim kandydatem do Oscara® 2021. Premiera filmu miała miejsce podczas festiwalu filmowego Wenecji i od tej pory zdobył szereg polskich i międzynarodowych nagród, w tym Srebrne Lwy w Gdyni, nagrody za najlepszy film, reżyserię i nagrody publiczności w Cottbus, Pradze, Arras.

Nr produktu: 7107678

Materiał i pielęgnacja

{DELETE}

Specyfikacja

Producent

Kino Świat

Przedział wiekowy

+15 lat

Marka

Kino Świat

Autor

Jan P. Matuszyński

​​​​​​​​​​​​​​Obsada

Robert Więckiewicz​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​Oprawa

pudełko​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​Rok wydania

2022

​​​​​​​​​​​​​​Rodzaj nośnika

Blu-Ray

​​​​​​​​​​​​​​Reżyser

Jan P. Matuszyński

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu