Zabierz mnie do domu

Indeks: 6338019

5.0 (2 oceny)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 24,99 zł39,90 zł
Oszczędzasz: 14,91 zł (37%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

"Zabierz mnie do domu" to proza obyczajowa. Głównymi bohaterami opowieści są polscy emigranci – Basia i Witek mieszkający od lat w Irlandii, ciągle rozdarci pomiędzy ojczyzną a domem na obczyźnie. Ona pracuje jako pielęgniarka w domu opieki, on zajmuje się pracami remontowymi. Można powiedzieć – bohaterowie jakich wielu, ale przez to bardzo swojscy i przypominający czytelnikowi jego znajomych czy członków rodziny, którzy znajdują się w podobnej sytuacji.

"Zabierz mnie do domu" to proza także bardzo kobieca, intuicyjna i subtelna. Bohaterka mocno stąpa po ziemi, jest pragmatyczna i realnie ocenia rzeczywistość, ale ważną rolę w jej życiu pełnią sny, które przynoszą rozwiązanie problemów, ale przede wszystkim są przestrzenią, gdzie bohaterka może spotykać się ze swoim tragicznie zmarłym dzieckiem.

"Zabierz mnie do domu to jednak przede wszystkim powieść o rodzinie". O tym, jak silne może stanowić oparcie w każdej sytuacji i jak powinno się pielęgnować relacje pomiędzy najbliższymi, niezależnie od tego, gdzie zawiedzie nas los.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
2
4
3
2
1

Średnia ocena

5.0
Ocena ogólna
5.0
Jakość
5.0
Cena
5.0

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
Tadek
Recenzja dodana 02.04.2021
O życiu na emigracji, losach rodaków w nowym kraju. Każda taka opowieść przypomina mi filmy jak zdobywano dziki zachód i dzielnych pionierów wędrujących w siną dal, w nieznane, nie wiedzących, co ich czeka, ale mających wielkie nadzieje i ambicje.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Joanna
Recenzja dodana 21.03.2021
Ewa Bilicka świetnie łączy dialogi z tekstem narratora, opisami miejsc i akcji. Dzięki tej umiejętności książka nie jest przegadana, a wypowiedzi uczestników wydarzeń płynnie wplecione w ciągłość utworu.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5