Trefl, Soczyste cytrynki, gra familijna

Indeks: 6345676

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Soczyste cytrynki to zabawna gra rodzinna wymagająca dobrej pamięci i sprytu. Naciśnijcie timer i słuchajcie uważnie dźwięków, które wydaje. Każdy z graczy, słysząc wybrany przez siebie dźwięk zamienia dwie dowolne cytrynki miejscami. Gracze muszą uważnie obserwować wszystkie zmiany, ponieważ kiedy timer wyda z siebie dźwięk końcowy, będą musieli odgadnąć, czy stojąca przed nimi cytrynka jest psikająca, czy nie. Każdy z graczy zaznacza za pomocą odpowiedniej strony żetonu TAK/NIE, czy znajdująca się przed nim cytrynka psika, czy nie. Kiedy wszyscy gracze to zrobią, każdy z nich będzie musiał zademonstrować wszystkim, czy udało mu się odgadnąć poprawnie. Można to zrobić na dwa sposoby, w zależności od wybranego przez siebie wariantu.

Cel gry: Poprawne odgadnięcie, czy po wydaniu przez timer dźwięku końcowego ma się przed sobą psikającą, czy niepsikającą cytrynkę.

Timer wydaje następujące dźwięki:

 • dźwięk startowy (trąbka)
 • 4 odgłosy zwierząt w losowej kolejności (słoń, koń, pies i kogut)
 • dźwięk końcowy (przypominający syrenę).  

Każdy z graczy wybiera odgłos jednego zwierzęcia.

Warianty gry:

 1. Gracze pokazują pozostałym, czy ich cytrynka jest psikająca, czy nie, po kolei. Jeżeli gracz ułożył przed sobą żeton TAK - celuje cytrynką w innego gracza i naciska ją. Jeżeli cytrynka psika, gracz, który poprawnie odgadł, otrzymuje żeton z cytrynką. Jeśli gracz ułożył przed sobą żeton NIE - celuje w samego siebie i naciska cytrynkę. Jeżeli pozostanie suchy, otrzymuje żeton cytrynki. W przeciwnych przypadkach gracze nie otrzymują żetonów.
 2. Gracze pokazują pozostałym, czy ich cytrynka jest psikająca, czy nie, jednocześnie. Jeżeli gracz ułożył przed sobą żeton TAK - celuje cytrynką w innego gracza. Jeśli gracz ułożył przed sobą żeton NIE - celuje w siebie. Gracze jednak nie naciskają cytrynek od razu. Kiedy każdy wyceluje cytrynką w siebie lub innego gracza, na głośne “trzy-cztery” wszyscy ściskają cytrynki. Każda osoba, która odgadła prawidłowo, otrzymuje żeton cytrynki.

Koniec gry: Gdy pierwszy gracz, który w ciągu kilku rund (zgodnych z opisem powyżej) zdobędzie trzy żetony cytrynki, wygrywa grę.

Informacje podstawowe:

 • Wiek dziecka: od 6 lat
 • Liczba graczy: 2-4
 • Czas gry: ok 15 minut

Zawartość pudełka:

 • 1 elektroniczny timer
 • 4 cytrynki (2 psikające i 2 niepsikające)
 • 9 żetonów cytrynek (jednostronnych)
 • 4 żetony TAK/NIE (dwustronne)
 • Naklejki na żetony

SKU 

6345676

Producent

Trefl

Przedział wiekowy

6-8 lat, 9-12 lat

Płeć

Chłopiec, Dziewczynka

Marka

Trefl Games

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu