Trefl, Active, Matalaki, Zwierzaki, gra familijna

Indeks: 6447379

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny

Witajcie w świecie łakomych zwierzaków! Skaczcie, kręćcie się i gimnastykujcie, aby poczęstować woreczkiem wybranego pupila. Po obrocie, z rozkroku, a może z zasłoniętym okiem? Podczas próby nakarmienia leśnych głodomorków czeka na Was wiele zabawnych zadań!

Jak myślisz, uda Ci się trafić workiem do dziury w płachcie, jeśli np.: będziesz musiała/musiał:

 • uklęknąć na lewym kolanie, a rzucić prawą ręką?
 • Stanąć na lewej nodze i rzucić prawą ręką?
 • Stanąć tyłem do płachty i rzucić woreczkiem między nogami? Uuu, trudne!
 • Rzucić woreczkiem położonym na lewej stopie?

Zawartość opakowania:

 • 1 płachta ze zwierzakami
 • 1 tarcza z zadaniami
 • 1 strzałka losująca zadania
 • 6 słupków
 • 2 łuki
 • 4 narożniki
 • 2 łączniki typu „T”
 • 1 łącznik prosty
 • 4 kolorowe worki
 • 4 gumki antypoślizgowe
 • instrukcja

Warianty rozgrywki:

Rozgrywka 1:  Nakarm wszystkie zwierzaki!

Celem gry jest poprawne wykonanie zadań i oddanie celnych rzutów woreczkami do wszystkich 4 zwierzaków na płachcie w taki sposób, aby kolor woreczka (pokarmu) pasował do koloru otworu na płachcie. Grę rozpoczyna najstarszy uczestnik. W swojej turze gracz losuje przy użyciu tarczy zadanie do wykonania podczas rzutu. Następnie rzuca w odpowiedni sposób kolorowym woreczkiem do pasującego otworu na płachcie (np. czerwonym woreczkiem do otworu przedstawiającego jabłko). Podczas jednej tury gracz wykonuje rzuty wszystkimi woreczkami (łącznie 4 rzuty). Przed każdym rzutem uczestnik losuje za pomocą tarczy nowe zadanie. W wyniku poprawnie wykonanego rzutu zwierzak zostaje nakarmiony. Graczowi pozostają do nakarmienia pozostałe zwierzaki. Po 4 rzutach następuje tura kolejnego uczestnika. W tej rozgrywce punkty umieszczone na płachcie nie mają znaczenia.

Koniec gry. Wygrywa gracz, który po zakończeniu kolejki rzutów przez wszystkich uczestników nie będzie miał do nakarmienia już żadnego zwierzaka. Jeśli takich graczy jest więcej, ogłasza się remis. 

Rozgrywka 2:  Punktuj zwierzaki!

Celem gry jest zdobycie 20 punktów. Punkty przyznawane są za poprawne wykonanie zadania wylosowanego za pomocą tarczy i oddanie celnego rzutu woreczkiem do otworu na płachcie. Grę rozpoczyna najmłodszy uczestnik. W swojej kolejce gracz losuje przy użyciu tarczy zadanie do wykonania podczas rzutu. Następnie rzuca w odpowiedni sposób do dowolnego otworu na płachcie. Każdy ma 3 próby. W wyniku poprawnie wykonanego rzutu gracz otrzymuje tyle punktów, ile przypisanych jest do danego zwierzaka (punktacja znajduje się na płachcie). Gdy gracz wykona wszystkie swoje próby, kolejka przechodzi na następnego uczestnika. Punkty możecie liczyć w pamięci lub zapisywać je na kartce. W tej rozgrywce kolory woreczków nie mają znaczenia.

Koniec gry. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zgromadzi 20 punktów. W tym momencie gra kończy się natychmiast.

Rozgrywka 3:  Czas na ucztę!

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów za celne rzuty woreczkami do otworków na płachcie w czasie 1 minuty. UWAGA! Możecie poprosić osobę dorosłą o pomoc w odmierzaniu czasu, na przykład za pomocą stopera w telefonie komórkowym. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. W swojej kolejce każdy uczestnik ma 1 minutę na nakarmienie jak największej liczby zwierzaków. Gracz może wykonać tyle prób, na ile pozwoli mu czas 1 minuty. Gracz w każdej chwili może podbiec do płachty, zabrać woreczki i wrócić na wyznaczone miejsce do rzutów. Za trafienie do otworu gracz otrzymuje tyle punktów, ile przypisanych jest do danego zwierzaka (punktacja znajduje się na płachcie). Po upływie czasu kolejka przechodzi na następnego uczestnika zabawy. Punkty możecie liczyć w pamięci lub zapisywać je na kartce.

Koniec gry. Wygrywa gracz, który uzyska największą liczbę punktów podczas jednominutowej rozgrywki. Pamiętajcie, by przestrzegać zasad fair play. Należy zachowywać się w porządku wobec pozostałych graczy - nie wolno im przeszkadzać, gdy losują zadanie i wykonują swój rzut.

Wiek: od 3 lat.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu