The Colpix Singles. LP

Indeks: 6221972

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Oto niewielki, ale za to wyjątkowy wycinek wspaniałego dorobku jednej z najwspanialszych i najbardziej charyzmatycznych postaci w całej historii muzyki popularnej, Niny Simone. Prezentowane wydawnictwo zawiera wybór nagrań amerykańskiej artystki, które zostały wydane w czasie jej kilkuletniej współpracy z nowojorską wytwórnią Colpix.

Nina Simone była muzyczną erudytką i artystką niepokorną. Choć odebrała klasyczne wykształcenie muzyczne i pozostała przez całe swoje życie wielbicielką Bacha i Chopina, inspirację do swoich kompozycji czerpała masowo z jazzu i bluesa. Jej wspaniała kariera trwała blisko 50 lat, niemal aż do śmierci w 2003 roku.

W latach 1959-1964 Nina Simone współpracowała z wytwórnią Colpix, która pozwalała artystce na pełną kontrolę nad procesem twórczym. Będąca w znakomitej formie kompozytorskiej i wokalnej Amerykanka, popełniła wtedy wiele znakomitych interpretacji utworów bluesowych, folkowych i jazzowych, jak „The Work Song”, „I Got It Bad (And That Ain't Good)”, „Little Liza Jane”, „Black Is The Color Of My True Love's Hair”, a także napisała parę swoich piosenek, które z czasem zyskały status klasyków, choćby „Blackbird” i „I Want A Little Sugar In My Bowl”.

„The Colpix Singles”, przygotowany na CD, winylu oraz jako pliki cyfrowe, to 27 wspaniałych nagrań singlowych Niny Simone. Znajdziemy wśród nich między innymi takie perełki jak „Chilly Winds Don't Blow”, „Blackbird” i wiele, wiele innych.

Tracklista:

Strona 1:

 1. Chilly Winds Don’t Blow
 2. Children Go Where I Send You
 3. The Other Woman
 4. Summertime
 5. Since My Love Has Gone
 6. Nobody Knows You When You’re Down And Out
 7. If Only For Tonight

Strona 2:

 1. Trouble In Mind
 2. Work Song
 3. Gin House Blues
 4. Come On Back Jack
 5. In The Evening By The Moonlight
 6. I Got It Bad (And That Ain’t Good)
 7. Little Liza Jane

SKU 

6221972

Producent

Warner Music Poland

Przedział wiekowy

12-14 lat, +15 lat

​​​​​​​​​​​​​​Ilość nośników

1

​​​​​​​​​​​​​​Wykonawca

Nina Simone

​​​​​​​​​​​​​​Rok wydania

2018

​​​​​​​​​​​​​​Rodzaj nośnika

Płyta winylowa

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu