Space Oddity. 2LP

Indeks: 6496738

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

W ramach obchodów 50-lecia pierwszego przeboju Davida Bowiego, "Space Oddity", po wydawnictwach "Spying Through A Keyhole", "Clareville Grove Demos" i "The “Mercury” Demos" ukazuje się podwójny 7-calowy singel "Space Oddity" z nowymi miksami przygotowanymi przez producenta Tony'ego Viscontiego.

Winylowy zestaw oraz jeden utwór w wersji cyfrowej (do pobrania i w streamingu) ukazują się dokładnie dzień po 50. rocznicy premiery singla "Space Oddity".

Podwójny 7-calowy singel "Space Oddity" wydany jest w boksie zawierającym dwustronny plakat przedstawiający reklamę "Space Oddity" oraz zdjęcie Davida Bowiego zrobione 30 listopada 1969 roku przez Raya Stevensona podczas koncertu Save Rave '69 w londyńskim Palladium. W zestawie znajduje się również karta informacyjna oraz kopia zdjęcia wykonanego przez Jojanneke Claassen podczas sesji promocyjnej "Space Oddity".

Okładka, jak również okrągła naklejka na płycie, opatrzone zostały oryginalnym logo Philipsa, które firma, w drodze wyjątku, pozwoliła wykorzystać specjalnie na potrzeby tego jubileuszowego wydawnictwa. Singel pochodzi z oryginalnej, analogowej taśmy. Koperta, w której znajduje się płyta z nowymi miksami Tony'ego Viscontiego, została zaprojektowana z wykorzystaniem innego niż to na plakacie zdjęcia z sesji Raya Stevensona z koncertu Save Rave '69.

Singel "Space Oddity" ukazał się na 7-calowym winylu 11 lipca 1969 roku. Utwór otwierał drugi, imienny album Davida Bowiego. Za inspirację posłużył muzykowi film Stanleya Kubricka "2001: Odyseja kosmiczna". Piosenka zyskała wielką popularność, gdy stała się nieoficjalnym tematem przewodnim towarzyszącym materiałom z lądowania Apollo 11 na Księżycu. Kosmiczna misja NASA rozpoczęła się 5 dni po premierze singla.

Tracklista:

  1. Space Oddity - (original Mono Single Edit)
  2. Wild Eyed Boy From Freecloud - (original Mono Single Version)
  3. Space Oddity - (2019 Mix - Single Version / Tony Visconti)
  4. Wild Eyed Boy From Freecloud - (2019 Mix - Single Edit / Tony Visconti)

SKU 

6496738

Producent

Warner Music Poland

Przedział wiekowy

12-14 lat, +15 lat

​​​​​​​​​​​​​​Ilość nośników

2

​​​​​​​​​​​​​​Wykonawca

David Bowie

​​​​​​​​​​​​​​Rok wydania

2019

​​​​​​​​​​​​​​Rodzaj nośnika

Płyta winylowa

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu