Red Castle, Cocoonababy, zestaw: ergonomiczny materac dla niemowląt + prześcieradło, 2 szt.

Indeks: 6597328

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

 

Inni kupowali również:

Wyjątkowy zestaw francuskiej marki Red Castle, w którego skład wchodzi innowacyjny materac dla niemowląt Cocoonababy z dwoma prześcieradłami o delikatnym wzorze.

Materac dla niemowląt Cocoonababy, to dla malucha prawdziwie przytulne gniazdko. Utrzymuje on dziecko w pozycji pół-płodowej (20° nachylenia), lekko zakrzywionej, co imituje warunki z łona matki i zapewnia poczucie bezpieczeństwa, ukojenie oraz głęboki i spokojny sen.

Zalety materaca Cocoonababy:

 • poprawia jakość i długość snu niemowlęcia, 
 • ogranicza odruch Moro (mimowolne, gwałtowne ruchy kończyn, które wybudzają malca),
 • łagodzi objawy refluksu żołądkowego i kolki, 
 • minimalizuje ryzyko tzw. skośnogłowia,
 • ponadto, poprzez optymalne ułożenie głowy i stawów, gwarancję odpowiedniej ilość snu w pierwszych miesiącach życia oraz dzięki nachyleniu, które ułatwia leżącemu niemowlęciu interakcję z otoczeniem, materac wpływa pozytywnie i stymulująco na dalszy wszechstronny rozwój dziecka.

Cocoonababy powstał jako wynik badań, prowadzonych przez francuskich lekarzy pod przewodnictwem inicjatorki idei, marsylskiej położnej i kinezyterapeutki Danielle Salducci, która szukała sposobu przede wszystkim na odpowiednie ułożenie wcześniaków, by mogły się czuć jak w łonie matki. Badano funkcje życiowe (pracę serca, oddychanie) dzieci, cykl ich snu, wpływ stresu na występowanie patologii rozwojowych oraz wpływ postawy „jak w macicy” na postępy w tymże rozwoju. Okazało się, że stabilne oparcie, ograniczona przestrzeń i ugięty tułów są korzystne nie tylko dla niemowląt, które przyszły na świat przed czasem, ale także tych, urodzonych w terminie. Dlatego materace Cocoonababy nie są już wyłącznie sprzętem medycznym, zarezerwowanym dla oddziałów noworodkowych, a stały się dostępne dla rodziców na całym świecie do używania w domu, dzięki czemu mogą zapewniać jak najlepszy start w życie wszystkim dzieciom.

Materac Cocoonababy można stosować od urodzenia, od wagi 2,8 kg do chwili, gdy dziecko zacznie samo zmieniać pozycję, tj. do ok. 3  miesiąca życia (wałek, mocowany na rzep, pomaga dostosowywać materac na bieżąco do wielkości dziecka). Przeznaczony do stawiania na podłodze czy dywanie, jak i w łóżeczku, którego ścianki boczne są minimum o 20 cm wyższe do materacyka. Pasuje do większości standardowych łóżeczek.

Materac Cocoonababy łatwo utrzymać w idealnej czystości. Jest chroniony przez dwa pokrowce (wodoodporny pokrowiec ochronny i bawełniane prześcieradło), które przepuszczają powietrze, łatwo je zdjąć i wyprać w pralce. Na wyposażeniu znajduje się drugie bawełniane prześcieradło, pas zabezpieczający i torba do transportu.

NIE należy UŻYWAĆ go w koszach Mojżeszowych, bujanych kołyskach i gondolach wózka!

Informacje dodatkowe:

 • Materiał:
  • certyfikowana pianka PU i membrana w technologii Perlam,
  • prześcieradło – 100% delikatna bawełna Fleur de coton,
  • pokrywa ochronna – 100% Tencel
 • Waga: 1 kg 
 • Wymiary: 69 x 40 x 19 cm
 • Gwarancja: 12 miesięcy
 • Standardy bezpieczeństwa: zgodny z wymaganiami przepisów dot. pościeli n°2000-164 z dnia 23 lutego 2000.
   

SKU 

6597328

Producent

Red Castle

Przedział wiekowy

0-3 miesiące, 3-6 miesięcy

Płeć

Chłopiec, Dziewczynka

Marka

Red Castle

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu