Polish Jazz. Be A Man. LP

Indeks: 6562791

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Nowa edycja płyty Ewy Bem z zespołem Swing Session "Be a Man" powinna znaleźć się w zbiorach muzycznych każdego fana artystki i jazzu wokalnego. Album został wznowiony w ramach kultowej serii "Polish Jazz" przez Polskie Nagrania.
Reedycję płyty przygotowano z niezwykłą starannością, autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku - Jacek Gawłowski. Płyty zostały wytłoczone gramaturze 180.

"Be a Man" to drugi longplay znakomitej polskiej wokalistki jazzowej Ewy Bem. Jest to najlepiej sprzedający się album winylowy w historii polskiej wokalistyki jazzowej. Jego nakład przekroczył 130 000 płyt!

Na pierwszej stronie płyty znajduje się pięć utworów - standardów jazzowych, na stronie B zaś sześć piosenek napisanych specjalnie dla wokalistki. Ewie Bem towarzyszy oktet Swing Session, prowadzony przez ikonę polskiego jazzu Henryka Majewskiego, który jest autorem wszystkich aranżacji. W składzie oktetu usłyszymy również m.in. saksofonistę Henryka Miśkiewicza, a na fortepianie Andrzeja Jagodzińskiego. Gościnnie na płycie pojawia się Zbigniew Wodecki, w piosence "Czy powie mi pan dzień dobry". To absolutnie wyjątkowa płyta! Zaśpiewana ze smakiem i elegancją, dlatego przetrwała próbę czasu.

Strona A

1. MEDLEY: Them There Eyes, Love Is Here To Stay, Exactly Like You, The Days Of Wine AndRoses, Honeysuckle Rose, When The Saints Go Marching In
2. MISTY
3. THE MAN I LOVE
4. OH, WHAT A BEAUTIFUL MORNIN'
5. GROVIN' HIGH

Strona B

1. BĄDŹ MĘŻCZYZNĄ / Be A Man
2. CZY POWIE MI PAN DZIEŃ DOBRY / Will You Say To Me Good Morning
3. DZIEŃ DOBRY MR BLUES / Good Morning Mr Blues
4. WYZNANIE WIECZORNE / A Night Confession
5. TYLKO DNI / There Are Only Days
6. RóB TO CO CHCESZ / Do As You Like

SKU 

6562791

Producent

Warner Music Poland

Przedział wiekowy

12-14 lat, +15 lat

​​​​​​​​​​​​​​Ilość nośników

1

​​​​​​​​​​​​​​Wykonawca

Ewa Bem With Swing Sessions

​​​​​​​​​​​​​​Seria

Polish Jazz

​​​​​​​​​​​​​​Rodzaj nośnika

Płyta winylowa

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu