Nie kupuj kota w worku. Wyrażenia i zwroty frazeologiczne z ćwiczeniami

Indeks: 7286723

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny

To pomoc dydaktyczna i terapeutyczna przeznaczona dla:

  • dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym,
  • dzieci starszych z trudnościami językowo-komunikacyjnymi (dysleksją, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, afazją),
  • dorosłych z afazją,
  • osób w różnym wieku, uczących się języka polskiego jako obcego,
  • dzieci, które się nudzą i chętnie spędzą kreatywnie czas.

Proponowane ćwiczenia rozwijają umiejętność rozumienia i interpretacji frazeologizmów oraz świadomego ich użycia w codziennym życiu. Można je dowolnie wybierać w ten sposób, by ich stopień trudności był adekwatny do poziomu umiejętności dziecka/pacjenta.

Dzięki zadaniom zawartym w książce czytelnik mały i duży pozna pojęcie metafory, rozwinie swoje umiejętności językowe, percepcję wzrokową i małą motorykę. Zdobędzie także umiejętność czytania ze zrozumieniem i – przede wszystkim – miło spędzi czas, bawiąc się słowami i poznając bogaty w związki frazeologiczne język polski.

Dobrą intelektualną zabawę gwarantuje różnorodność ćwiczeń: krzyżówki, zadania matematyczne, pytania, zakreślanie, pisanie, odnajdywanie elementów, wskazywanie różnic. Nie kupuj kota w worku to kalejdoskop słowno-rysunkowych rozrywek, powstały na kanwie polskich frazeologizmów. Prawdziwe językowe figle-migle dla małych i dużych adeptów poprawnej polszczyzny.

Jest to ciekawa propozycja dla rodziców i terapeutów poszukujących pomocy, która usprawni naukę języka polskiego, a także uzupełni terapię specjalistyczną. Dobór wyrażeń oraz zwrotów frazeologicznych z obecnością zwierząt jest trafny, wzbudza ciekawość, a różnorodność zaproponowanych zadań umożliwia zrozumienie metaforycznych sformułowań. Całość przedstawiona jest w lekkiej, przejrzystej, nienużącej podopiecznego formule, która pozwala mu zrozumieć i włączać do własnego zasobu językowego opracowane wyrażenia i zwroty.
Bożena Senkowska (terapeuta, logopeda)

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu

linia szara

Sprawdź inne kategorie: