Nawiasem mówiąc. 2LP

Indeks: 6496753

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Ich ostatni album studyjny ukazał się w 2011 roku i okazał się dużym sukcesem, do dzisiaj jest to płyta zaliczana do niewielkiej grupy najlepszych polskich płyt hip-hopowych.

Łona i Webber mówią nawiasem.

Łona i Webber chętnie testują cierpliwość fanów, wydając płyty w kilkuletnich odstępach. Kolejnymi premierami Szczecinianie udowadniali, że na dobre rzeczy warto poczekać. Nie inaczej jest w przypadku krążka Nawiasem mówiąc, który ukaże się 15 kwietnia – cztery i pół roku po poprzednim studyjnym albumie duetu.

Nowy album Łony i Webbera to czternaście premierowych utworów, stanowiących dowód na to, że nie zmienia się zwycięskiego składu. Chemia, którą wypracowali przez lata wspólnego nagrywania i koncertowania, wciąż działa bez zarzutu i daleka jest od rutyny.

Łona nigdy nie należał do raperów wybierających oczywiste rozwiązania. Na Nawiasem mówiąc ponownie przekracza granice gatunkowej konwencji - opowiada inne historie, wyciąga inne wnioski, mówi innym językiem, choć tradycyjnie nie brak w tym ironii i dowcipu. Widać w tej płycie mocny pokoleniowy rys, co nie zmienia faktu, że ten trzydziestoparolatek dotyka tak naprawdę spraw uniwersalnych. Z polszczyzny czyni potężnego sprzymierzeńca – tekstowa warstwa płyty to pokaz językowej biegłości i rapowego sznytu.

Trudno wyobrazić sobie zwrotki Łony bez bitów Webbera. Na najnowszym wydawnictwie szczeciński producent śmielej dzieli się owocami muzycznych poszukiwań. Z jednej strony zaskakuje bogactwem pomysłów i świeżością brzmienia, z drugiej zaś brak tu przypadkowych elementów i niepotrzebnego przepychu - każdy z dźwięków pełni istotną rolę. Webber może odpływać naprawdę daleko w trakcie swoich eksploracji, ale w pewien sposób zawsze pozostaje na wskroś hip-hopowy.

Premierę Nawiasem mówiąc zapowiedziano na 15 kwietnia. Album ukaże się nakładem założonej przez Łonę i Webbera wytwórni Dobrzewiesz.

Tracklista:

 1. Gdyby
 2. Błąd
 3. Nie pogadasz
 4. Znowu nic
 5. Woodstock ’89
 6. Nie mam pojęcia
 7. Nawiasem mówiąc
 8. Zrozumiem, człowieku
 9. Doklej plakat
 10. What i owe?
 11. Fśśśt
 12. Sprawy wewnętrzne
 13. Co tak wyje?
 14. Hałas!

SKU 

6496753

Producent

Warner Music Poland

Przedział wiekowy

12-14 lat, +15 lat

​​​​​​​​​​​​​​Ilość nośników

2

​​​​​​​​​​​​​​Wykonawca

Łona i Webber

​​​​​​​​​​​​​​Rok wydania

2019

​​​​​​​​​​​​​​Rodzaj nośnika

Płyta winylowa

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu