Naturalna kolej rzeczy

Indeks: 6262953

5.0 (2 oceny)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 22,99 zł36,90 zł
Oszczędzasz: 13,91 zł (38%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 2 dni

Współczesna wersja opowieści podręcznej

Odurzona, przebrana w staroświeckie zniszczone ubrania i rozpaczliwie marząca o papierosie Yolanda budzi się w odizolowanym pokoju. Obok siedzi Verla, która wydaje jej się dziwnie znajoma. W oddali słychać echo tajemniczych głosów mężczyzn. Kobiety znajdują się w głębokiej australijskiej głuszy, a kolejne zniewolone towarzyszki są już w drodze.

Bite, głodzone i poniżane, muszą wykonywać ciężkie prace fizyczne bez zadawania zbędnych pytań. Nie są pewne niczego poza bolesnymi wspomnieniami z przeszłości, które je wszystkie łączą. Jedynym źródłem ich siły są zwierzęce instynkty, którym muszą się poddać, aby przetrwać.

Wkrótce kobiety zamienią się z ofiar w łowców zdeterminowane, aby wydostać się z najgorszego więzienia, jakie widziały. Dystopijna, iluzoryczna i świetnie napisana opowieść, która przypomina o największych sprzecznościach targających ludźmi – zdolności do nieokiełznanej dzikości, skrajnym egoizmie, niezwykłej odporności i możliwości odkupienia win.

Prorocza, feministyczna powieść grozy, którą musisz przeczytać.

– Jezebel

Historia brutalna i jednocześnie piękna. To jak Opowieść podręcznej na odludziu.

– Paula Hawkins, autorka Dziewczyny z pociągu

O autorce:

Charlotte Wood – australijska powieściopisarka. Jej książki zostały doskonale przyjęte przez krytyków i otrzymały nominacje w wielu plebiscytach literackich. Jej dystopijna powieść Naturalna kolej rzeczy zdobyła prestiżowe nagrody Stella Prize, Indie Book Awards Novel of the Year oraz nagrodę

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
2
4
3
2
1

Średnia ocena

5.0
Ocena ogólna
5.0
Jakość
5.0
Cena
5.0

Opinie naszych użytkowników

1 z 1
Kasiachlope
Recenzja dodana 09.05.2018
Jakbym czytała wspomnienia w obozu koncentracyjnego, tak jest to mocny thriller. Egzystencja niczym agonia, a całość relacjonowana przez Wood z realizmem i dbałością o detale. Ściska w żołądku, ale wciąga bez litości.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Tadeusz774
Recenzja dodana 05.05.2018
Autorka od zawsze lubi prowokować i to przyciąga miłośników do jej twórczości. Ta książka byłą szeroko komentowana i nagradzana w 2016 roku. Moim zdaniem zdała egzamin. Polecam.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5