Nasza Księgarnia. Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Indeks: 6426249

4.6 (19 ocen)
Napisz recenzję i oceń
Cena: 18,99 zł24,90 zł
Oszczędzasz: 5,91 zł (24%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy!

Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami.

Pucio zaprasza do wspólnej zabawy! Oglądajcie ilustracje i dotykajcie ich, odczytując zapisane na nich dźwięki. Powtarzajcie razem z dzieckiem gesty wykonywane przez Pucia (możecie pomóc maluchowi, kierując jego ręką). Wyraźnie intonujcie i zabarwiajcie emocjonalnie swoje wypowiedzi, bo to zwraca uwagę dziecka i zachęca je do naśladowania.

Więcej wyrażeń dźwiękonaśladowczych, które są ważnym elementem rozwoju mowy, znajdziecie w książce „Pucio uczy się mówić”.

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” i „Pucio uczy się mówić”.

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję
5
17
4
3
2
1
2

Średnia ocena

4.5
Ocena ogólna
4.6
Jakość
4.6
Cena
4.4

Opinie naszych użytkowników

2 z 2
A.K.
Recenzja dodana 17.08.2020
Wykonywanie poleceń zawartych w książce sprawia frajdę zarówno starszej córce (3 lata), jak i młodszej (10m-cy). Jest ich akurat tyle, żeby dziecko nie zdążyło się znudzić nim dotrze do końca :)
Czy opinia była pomocna:Tak (1)Nie (0)
Jakość
5
Cena
5
Kiki
Recenzja dodana 21.07.2020
Nie polecam. Dziecko w ogóle nie jest zainteresowane książeczką. Treść jaka jest tam zawarta i rysunki to jakiś żart, są tak ubogie, że dziwię się że ktoś zdecydował się w ogóle coś takiego wydać. Dźwięki typu bam bam czy akuku chyba każdy potrafi sam dziecku pokazać bez posługiwania się taką literaturą. Książeczka i cała seria Pucia baaardzo mocno przereklamowana.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (7)
Jakość
1
Cena
1
Sylwia
Recenzja dodana 04.05.2020
Córka bardzo lubi książeczkę. Proste a zarazem ciekawe ilustracje. Polecam.
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (1)
Jakość
5
Cena
4
monika
Recenzja dodana 06.03.2020
Książeczka jest bardzo ciekawa i prosta dla malutkiego oka. Synek kiedy ją widzi cieszy się i macha rączkami, lubi kiedy wydaje polecenia zgodnie z książką. Czytamy od 5 miesiąca. Polecam!
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (2)
Jakość
5
Ewka
Recenzja dodana 22.11.2019
Polecam córka bardzo zaintersowana bajeczka wydawała mi się ze już jest za duża a wręcz przeciwie bardzo ja lubi
Czy opinia była pomocna:Tak (1)Nie (2)
Jakość
5
Cena
5
Edyta
Recenzja dodana 30.10.2019
Książki są super, dzięki nim dziecko uczy się po mału nazywać dźwięki POLECAM!
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (1)
Jakość
5
Cena
5
Magdalena
Recenzja dodana 05.09.2019
Syn (za kilka dni ukończy pierwszy rok życia) jest nią zainteresowany i chętnie po nią sięga. Sam wyciąga paluszek, aby z moją pomocą dotykać szlaczków i baloników z sylabami. Polecam ;)
Czy opinia była pomocna:Tak (1)Nie (1)
Jakość
5
Cena
5
S
Recenzja dodana 21.06.2019
Świetna książeczka, wspaniała do ćwiczenia pierwszych słów, pracujemy na niej u logopedy i syn tak kocha pucia, że musieliśmy kupić tę książkę do domu :)
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (1)
Jakość
5
Cena
4
Katarzyna
Recenzja dodana 28.04.2019
Z dwóch małych kwadratowych książeczek jest to HIT. Syn (21 miesięcy) jest nią bardzo zainteresowany. W środku można znaleźć instrukcje dla rodziców, a także wyrazy wraz z czynnościami do naśladowania. Zdecydowanie polecam!!!
Czy opinia była pomocna:Tak (0)Nie (1)
Jakość
5
Cena
5

linia szara

Sprawdź inne kategorie: