Język Polski Podręcznik 3 Liceum I Technikum Zakres Podstawowy I Rozszerzony

Indeks: 6970378

Napisz recenzję i oceń
Cena: 51,99 zł65,30 zł
Oszczędzasz: 13,31 zł (20%)
Towar u dostawcyWysyłamy w: 1 dzień

Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Kontynuuje bardzo popularną serię podręczników znanego już zespołu autorek. Publikacja obejmująca zakresy podstawowy i rozszerzony zawiera omówienie trzech okresów literackich: Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego i literatury wojennej. Treści zaprezentowane przez autorki pozwalają na zrealizowanie całej podstawy programowej z tych epok oraz jednoczesne przygotowanie się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Każda epoka zaczyna się spisem zagadnień prezentowanych w danym dziale. Wiązki tematów zawierają wypunktowane informacje wskazujące, jakie treści i umiejętności uczeń nabędzie po ich realizacji. W blokach „Zanim zaczniesz” znajdują się polecenia umożliwiające swobodne przypomnienie zdobytych już informacji związanych z proponowanym tematem. Atrakcyjne dla uczniów na pewno będzie obudowanie tematów dużą ilością informacji kulturalno-obyczajowych stanowiących tło omawianych tekstów i czasów. Ważnym aspektem są także biogramy twórców wzbogacone zdjęciami, co pozwala także oswajać się z występowaniem takiej dodatkowej formy podania treści w arkuszu maturalnym.

Analizę i interpretację tekstów literackich oraz źródłowych ułatwiają liczne polecenia i zadania, które można wykonywać w toku lekcji, w domu lub przygotowując się do sprawdzianu czy matury.

Publikacja napisana przystępnym językiem dodatkowo zawiera wytłuszczenia i hasła na marginesach, czyli te treści, które należy zapamiętać z danego tematu. Bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” znajdujące się na końcu działu zawierają esencję wiadomości i ułatwiają szybkie powtórki.

Autorki kontynuują także warsztat „Piszemy samodzielnie”, który rozwija umiejętności formowania wypowiedzi pisemnych.

Treści z zakresu rozszerzonego zostały oznaczone na marginesie kolorowym paskiem.

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu