Bliżej historii 3. Podręcznik. Gimnazjum

Indeks: 5989856

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Podręczniki „Bliżej historii” prostym językiem, w sposób przystępny i atrakcyjny dla każdego gimnazjalisty prezentują najważniejsze problemy z dziejów Polski, Europy i świata, a także skutecznie przygotowują uczniów do egzaminu gimnazjalnego.

Treści nauczania w podręcznikach uporządkowane są w układzie chronologicznym i tak podzielone między kolejne tomy, by w klasie 3 nauczyciel zdążył w całości zrealizować materiał podstawy programowej przed egzaminem gimnazjalnym.

  • Mapy, fotografie, rysunki, ilustracje 3D, schematy, drzewa genealogiczne oraz teksty źródłowe pozwolą kształcić umiejętność pracy z różnorodnymi materiałami źródłowymi.
  • Polecenia i podsumowania po kolejnych jednostkach lekcyjnych pomogą w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości.
  • Lekcje powtórzeniowe umożliwią usystematyzowanie wiadomości i przygotowanie się do prac klasowych oraz egzaminu gimnazjalnego.
  • Bloki zadań „Sprawdź się!” zapoznają uczniów z formą egzaminu gimnazjalnego oraz umożliwią im sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności.
  • Atrakcyjne infografiki przybliżą wybrane problemy z przeszłości.
  • Rozdziały problemowe zamieszczone w bloku "Kalejdoskop historii" mogą stanowić ciekawy materiał do wykorzystania na lekcjach po egzaminie gimnazjalnym.

SKU 

5989856

Producent

WSIP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Przedział wiekowy

9-12 lat, 12-14 lat, +15 lat

​​​​​​​Autor

Igor Kąkolewski, Krzysztof Kowalewski, Anita Plumińska-Mieloch

​​​​​​​​​​​​​​Oprawa

miękka​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​Ilość stron

256​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​Rok wydania

2015

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu