Birthday (Polish Jazz). LP

Indeks: 6236337

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Nowa edycja płyty zespołu EXTRA BALL "Birthday" powinna znaleźć się w zbiorach muzycznych każdego fana Jarka Śmietany i jazzu. Album został wznowiony w ramach kultowej serii "Polish Jazz" przez Polskie Nagrania.

Reedycję płyty przygotowano z niezwykłą starannością, autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku - Jacek Gawłowski. Płyty zostały wytłoczone gramaturze 180.

Zespół Extra Ball, to dziecko Jarka Śmietany. Oficjalny debiut grupy miał miejsce na festiwalu Jazz nad Odrą w 1974 roku. W tym najpoważniejszym polskim konkursie jazzowym Extra Ball zyskał drugą, zaś rok później pierwszą nagrodę. Zespół był gorąco przyjmowany przez krytyków: "To jedyna nasza grupa, która może stanąć śmiało za zespołem Zbigniewa Namysłowskiego" (JAZZ nr 5/1976).
W 1976 roku zespół nagrał swój pierwszy album studyjny, zatytułowany "Birthday", który został wydany przez Polskie Nagrania w serii Polish Jazz.

Płyta została nagrana w składzie: Jarosław Śmietana (gitara), Władysław "Adzik" Sendecki (fortepian),Jan Cichy (gitara basowa) i Benedykt Radecki (perkusja), Andrzej Olejniczak (saksofon). Album zawiera osiem kompozycji napisanych wspólnie przez Jarka Śmietanę i Władysława Sendeckiego.

Strona A

1. NARODZINY / Birthday
2. TANIEC MARYNY
3. BEZ POWROTU
4. PODRóŻ W GóRY

Strona B

1. SIóDEMKA
2. SZCZĘŚLIWY NIESZCZĘŚLIWIEC
3. BLUES FOR EVERYBODY
4. HENGELO, ALMELO, DEVENTER

SKU 

6236337

Producent

Warner Music Poland

Przedział wiekowy

12-14 lat, +15 lat

​​​​​​​​​​​​​​Ilość nośników

1

​​​​​​​​​​​​​​Wykonawca

Extra Ball

​​​​​​​​​​​​​​Rodzaj nośnika

Płyta winylowa

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu