Antologia Polskiej muzyki elektronicznej + 2CD

Indeks: 6067224

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny

„Antologia Polskiej Muzyki Elektronicznej”, przygotowana pod redakcją Marka Horodniczego - publicysty i dziennikarza muzycznego, jest antologią na kilka sposobów. Po pierwsze obejmuje kilkanaście sylwetek osób czy zespołów ważnych na polskiej scenie muzyki elektronicznej lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Piszą o nich autorzy związani z muzyką elektroniczną od wielu lat - D. Brykalski, B. Chaciński, M. Kirmuć, J. Słodkowski, J. Szubrycht i M. Wilczyński.

Po drugie - bohaterami książki są też instrumenty - historii syntezatorów towarzyszą podrozdziały poświęcone dziesięciu najważniejszym z nich (autorem tego rozdziału jest M. Polak). Po trzecie - integralną częścią publikacji jest antologia stricte muzyczna - dołączona do książki dwupłytowa składanka, na której znajdują się utwory krótsze, w tym elektroniczne przeboje lat osiemdziesiątych, a także dłuższe, nawet dwudziestominutowe nagrania, w tym koncertowe.

Dopełnieniem tomu są: wywiad z ikoną polskiej muzyki elektronicznej - Jerzym Kordowiczem oraz popularnonaukowa muzykologiczna analiza zjawiska el-muzyki (autorstwa M. Gradowskiego).

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu

linia szara

Sprawdź inne kategorie: