A Humdrum Star. CD

Indeks: 6220290

Napisz recenzję i oceń
Produkt niedostępny
Dodaj do schowka

Brzmienie GoGo Penguin to efekt przemieszania się wielu muzycznych światów. Zafascynowane elektroniką trio z Manchesteru wykonuje niezwykle klimatyczną muzykę, czerpiąca z rozmaitych doświadczeń członków grupy, którzy mają na koncie naukę w konserwatoriach oraz grę w zespołach jazzowych i alternatywnych.

Najnowszy album zespołu, "A Humdrum Star", kontynuuje tradycję dwóch bardzo udanych płyt - nominowanej do Mercury Prize "V2.0" (2014) oraz "Man Made Object" (2016), która była ich debiutem w legendarnej wytwórni Blue Note Records.

Nowe utwory czerpią inspirację zarówno z muzyki brytyjskiej, jak i brzmień nieco bardziej egzotycznych. Basista Nick Blacka, pianista Chris Illingworth i perkusista Rob Turner, ich długoletni producent i inżynier dźwięku Joe Reiser (często nazywany "czwartym muzykiem GGP"), a także współproducent Brendan Williams rozumieją się jeszcze lepiej niż podczas nagrywania poprzednich krążków, co ma bardzo pozytywny wpływ na ich muzykę. Tak jak w poprzednich latach, punktem wyjścia utworów GoGo Penguin stała się miłość do muzyki elektronicznej. Poszczególne utwory zostały zbudowane na bazie szkiców, które Rob napisał w programach Logic i Ableton, czy też skomponował na gitarze basowej lub fortepianie.

Tytuł albumu "A Humdrum Star" został zaczerpnięty z wypowiedzi amerykańskiego astrofizyka Carla Sagana. Rob cytuje słowa, które padły w 1980 roku podczas telewizyjnego programu Cosmos:

"Kim jesteśmy? Żyjemy na mało istotnej planecie, obracającej się wokół pospolitej gwiazdy (a humdrum star - przyp. tłum.) gdzieś w zapomnianym kącie kosmosu, w którym galaktyk jest dużo więcej niż ludzi na ziemi."

Cytat ten jest symbolem poetyki nowego dzieła GGP - intymnego, a jednocześnie monumentalnego.

1. Prayer
2. Raven
3. Bardo
4. A Hundred Moons
5. Strid
6. Transient State
7. Return to Text
8. Reactor
9. Window

SKU 

6220290

Producent

Universal Music Polska

Przedział wiekowy

12-14 lat, +15 lat

​​​​​​​​​​​​​​Ilość nośników

1

​​​​​​​​​​​​​​Wykonawca

Go Go Penguin

​​​​​​​​​​​​​​Rok wydania

2018

​​​​​​​​​​​​​​Rodzaj nośnika

CD

Podsumowanie recenzji

Napisz recenzję

Jeszcze nikt nie dodał recenzji tego produktu