Zarys nauki o muzyce

(0 ocen) Sprawdź recenzje
Autor:
Wydawca: Wydawnictwo AD Oculos
Ilość stron: 384
Język: polski
poleć znajomemu

Książka o muzyce, w wyjątkowy sposób dociera do istoty tej sztuki, którą niektórzy nazywają "największym cudem świata”. To że muzyka jest sztuką i że jest wyrazem energii psychicznej człowieka, podobnie jak malarstwo, rzeźba czy literatura, to jest oczywiste, ale specyfika muzyki polega również na czymś innym i o tym właśnie jest ta fachowa opowieść. O genezie zjawiska, o fizjologii słyszenia, formacjach, liniach melodycznych, rytmie i ornamentyce muzycznej czy wreszcie o stylu w muzyce i o instrumentach muzycznych. Do tego specjalny słowniczek i skorowidz ze spisem przytaczanych w książce kompozytorów. Książka dla początkującego adepta muzyki, ucznia, studenta ale również dla profesjonalisty.

Zarys nauki o muzyce Zofii Lissy do dziś pozostaje najatrakcyjniejszą propozycją podręcznika z zakresu teorii muzyki (...) Mogą z niego owocnie korzystać zarówno uczniowie średnich szkół muzycznych, kandydaci na studia muzykologiczne i teoretyczne, wykładowcy, jak i samoucy.
dr Iwona Lindstedt

Autor: Lissa Zofia
Wydawca: Wydawnictwo AD Oculos
Data premiery: 2007-04-05
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka
Indeks: 69685095
 

Brak recenzji

Zamknij
Dziękujemy za dodanie recenzji
Podziel się na Facebooku
Zarys nauki o muzyce - Lissa Zofia
Właśnie zrecenzowałem: Zarys nauki o muzyce
Książka o muzyce, w wyjątkowy sposób dociera do istoty tej sztuki, którą niektórzy nazywają "największym cudem świata”. To że muzyka jest sztuką i że jest wyrazem energii psychicznej człowieka, podobnie jak malarstwo, rzeźba czy literatura, to jest oczywiste, ale specyfika muzyki polega również na
zamknij
Napisz recenzję i oceń produkt
Oceń produkt:
Tytuł * pole wymagane
 
Recenzja: ** minimum 50 znaków
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
 
Nick
 
* pola wymagane
** minimum 50 znaków

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też