Zwroty i wymiany produktów zakupionych w sieci SMYK

Towar zakupiony w sieci SMYK możesz zwrócić w okresie 30 dni, licząc od następnego dnia po dokonaniu zakupu, przy czym:

 • jeśli chcesz zwrócić produkt w okresie do 14 dni (licząc od następnego dnia po dokonaniu zakupu), to zwrot środków otrzymasz w tej samej formie, w której nastąpiła płatność za zwracany towar.
 • jeśli chcesz zwrócić produkt w okresie od 15 do 30 dnia (licząc od następnego dnia po dokonaniu zakupu), to zwrot środków otrzymasz w formie doładowania karty podarunkowej SMYK lub Twojego konta na stronie smyk.com.

POUCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

Jako Konsument (towar nabywasz w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą lub zawodową) masz prawo do odstąpienia od Umowy bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od Umowy wygasa w ciągu 14 dni, licząc od dnia następnego od daty, w której:

 • odebrano zamówienie,
 • osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Ciebie weszła w posiadanie produktu,
 • otrzymano ostatnią część zamówienia, jeśli zamówienie było realizowane w częściach.

Jeśli chcesz skorzystać z prawa odstąpienia od Umowy powiadom nas o swojej decyzji przesyłając do nas oświadczenie o odstąpieniu od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy. Formularz odstąpienia od umowy możesz pobrać w tym miejscu:

 POBIERZ FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY

 

Kiedy i jak nastąpi zwrot środków?

W przypadku, gdy odstąpisz od Umowy, nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o tym fakcie zwracamy Ci otrzymaną płatność za produkt. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu tych samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba, że wyraźnie zgodzisz się na inne rozwiązanie. Jeżeli zamówienie zostało przez Ciebie opłacone przy odbiorze, prosimy o podanie numeru rachunku bądź danych do przekazu pocztowego, na które będziemy mogli zwrócić pieniądze. Dotyczy to tylko sytuacji, w której zamówienie zwracasz do magazynu. Jeśli zamówienie było odebrane i opłacone w Sklepie Smyk, zwrot pieniędzy następuje bezpośrednio w Sklepie.

Możemy wstrzymać się z wykonaniem zwrotu do momentu otrzymania produktu lub czasu dostarczenia nam dowodu jego odesłania, w zależności, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

Gdzie przekazać zwracany produkt?

Zwracany produkt należy przekazać do Sklepu Smyk lub odesłać na adres magazynu:

SMYK - Dział Reklamacji i Zwrotów
ul. Aleja XX-lecia 23C
96-515 Teresin

z dopiskiem "Odstąpienie".

Prosimy o wypełnianie formularza DRUKOWANYMI LITERAMI.

Ze względów systemowych, zwrotu produktów dostarczonych poprzez firmę kurierską (to jest UPS Polska lub kuriera Poczty Polskiej S.A. – Pocztex) bądź odebranych w Punkcie Odbioru można dokonać w Sklepie Smyk począwszy od dnia następującego po dniu odebrania przesyłki z tymi produktami.

Prosimy, aby zwracany towar był odpowiednio zabezpieczony, tak, by nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu.
Informujemy, że sklep internetowy smyk.com nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem.

 

Twoje terminy i koszty

Zwrotu produktu należy dokonać w ciągu 14 dni od momentu zgłoszenia nam decyzji o odstąpieniu od Umowy. Termin zostaje zachowany, jeśli przesyłka trafi do nas przed upływem terminu 14 dni. Ponosisz koszt odesłania zwracanego produktu do magazynu. Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było konieczne stwierdzenie charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Uwaga -  w przypadku produktów zakupionych w promocji (zwłaszcza pakietowych) prosimy o zapoznanie się z regulaminem promocji.

PRAWO DO ODSTĄPIENIA OD UMOWY NIE PRZYSŁUGUJE W ODNIESIENIU DO UMOWY:

 • o świadczenie usług, jeżeli sklep internetowy smyk.com wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez sklep internetowy smyk.com utraci prawo odstąpienia od umowy,

 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,

 • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,

 • o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę,

 • o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta (akceptacja odpowiedniego check box podczas składania zamówienia) przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez sklep internetowy smyk.com (informacja w regulaminie, w niniejszej zakładce oraz podczas składania zamówienia) o utracie prawa odstąpienia od umowy.

 • Ile czasu trwa zwrot środków?

  Zwrot środków trwa maksymalnie 14 dni kalendarzowych.

 • Czy mogę wymienić towar zakupiony w sklepie internetowym smyk.com?

  Nie oferujemy możliwości wymiany zakupionych produktów. Jeśli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań polecany wykonać zwrot i złożyć nowe zamówienie już na właściwy produkt.

Program SMYK & Spółka