Koszyk (0) Twoje zamówienie (0)

Książki, muzyka, film

Znaleziono 0 produktów

 

 

Polecane

  • Płyty winylowe do -20%
  • Ulubione serie książeczek do -40%
  • Edukacyjne książki do nauki pisania, czytania, liczenia do -40%

Książki dla dzieci

Muzyka dla dzieci

Filmy dla dzieci

  • Ulubieni bohaterowie

    Star Wars My little Pony Klub Przyjaciół Myszki Miki Zosia Lego Minionki Klinika dla pluszaków
    Kraina Lodu Tytus Romek i Atomek Księżniczki Disneya Harry Potter Auta Kubuś i Przyjaciele

Książki – uczą, bawią, wychowują już od tysiącleci. Są idealnym pomysłem na prezent, który przetrwa lata. Dla wielu pokoleń była jedyną formą rozrywki i spędzania wolnego czasu. Przyjrzyjmy się jak wielką przemianę przeszła od początku powstania.

Pierwsze historyczne książki to książki rękopiśmienne sprzed ery druku, przepisywane skrupulatnie ręcznie przez skrybów. Tworzone były początkowo na pergaminie. Dopiero około IV w. zaczęto pisać je na papierze (ARTYKUŁY SZKOLNE) . Prawdziwą rewolucją w dziejach książki było wynalezienia w XV w. przez Jana Gutenberga pierwszej przemysłowej metody druku na świecie, opartej na ruchomej czcionce oraz prasie do odciskania kopii.

Książki drukowane są nieprzerwanie do dziś. Oczywiście współczesne metody druku dają wiele możliwości technicznych, dzięki czemu obserwujemy olbrzymią różnorodność w kategorii książek.

Rozwój nowoczesnych technologii rozpowszechnił w ostatnich latach książki w wersji audio i elektronicznej. Sugerowano nawet, że wprowadzenie e-booków może całkowicie wyprzeć z rynku tradycyjne książki. Nic jednak bardziej mylnego. Książki drukowane mają się świetnie, a czytelnictwo wciąż przeżywa rozkwit.

Program SMYK & Spółka